На кімнатних рослинах може виникнути захворювання, яке називається борошниста роса. Викликане воно патогенною дією біотрофних грибів, які харчуються рослинними клітинами. Їх спори розносяться по повітрю, переміщують в дощовій воді та проростають на поверхні листя.
Чому виникає борошниста роса
Спори борошнистої роси можуть знаходитися в ґрунті, але при теплій, сухій погоді та при правильному догляді, вони не проявляють себе. При недотриманні умов вологості, при різких перепадах температури вони починають розмножуватися. Якщо не дотримуватися умов правильного поливу, доводити до виникнення сухого ґрунту, ризик борошнистої роси підвищується.
Як боротися з захворюванням на рослинах
Можна обробити рослини спеціальними магазинними засобами, але не поспішайте використовувати важку артилерію. Спробуйте зробити розчин з компонентами:
- харчова сода — 25 г;
- гаряча вода — 5 л;
- рідке господарське мило — 5 г.
Вказаним охолодженим розчином потрібно обробляти рослину 2-3 рази на тиждень. Якщо є часник та бажання, можна скористатися ще одним рецептом. Невелику голівку часнику треба подрібнити, залити 1 л води та настояти протягом 1 доби. Процідженим розчином також обприскують рослину.
Читайте також:
Чому у спатифілума сохнуть кінці листя: причина та її вирішення