Кожен день ми користуємося кремами, щоб зберегти тон обличчя рівним і скоротити розвиток зморшок. Наші нігті також вимагають додаткової уваги – адже вони теж старіють! Розповідаємо, як це визначити і чим це може бути небезпечно.
Як відомо, колаген є основним будівельним матеріалом шкіри, волосся та нігтів. Після 25 років його запаси в організмі поступово починають знижуватися – чому волосся повільніше росте і сильніше випадає, а на обличчі з’являються зморшки.
Нігті теж починають змінюватися. Звичайно, куди більше на них впливає неякісний апаратний манікюр і покриття гель-лаком, а також контакт з агресивними миючими речовинами. Проте деякі зміни говорять саме про те, що нігті старіють. Май їх на увазі і пам’ятай, що зайва травматизація лише прискорює цей процес.
Товщина нігтів змінюється
Через зниження запасу колагену в організмі з віком нігті можуть стати більш тонкими та крихкими. Однак у зрілому віці нігті навпаки можуть стати товстішими — і важко піддаватися обробці ножицями. Це може свідчити про накопичення солей у тканинах нігтьової пластини. Так-так, солі відкладаються не лише в суглобах, а й в інших тканинах тіла!
Нігті стають ребристими
У молодості вертикальні борозенки на нігтях можуть бути ознакою травмованості нігтьової пластини, а також нестачі вітаміну В12, цинку або магнію. При цьому в зрілому віці ребристі лінії на нігтях є своєрідним аналогом зморшок. Про їхню появу турбуватися не варто — з роками цього просто не уникнути.
Зміна кольору
У нормі нігтьова пластина має рожевий відтінок по всій площі та білий кінчик вільного краю. З віком нігті змінюють колір навіть при правильному догляді за руками. Вони можуть знебарвлюватися, жовтіти (або навіть синіти) і покриватися невеликими цятками.
При цьому не звертати увагу на зміну кольору нігтьової пластини не варто. Справа в тому, що ця характеристика одночасно може свідчити як про типові вікові зміни, так і про те, що у людини є проблеми зі здоров’ям: від локальних – типу грибка – до більш серйозних – наприклад, порушень у серцево-судинній системі чи нестачі кисню в організмі.