Скласти гардероб, в якому буде все враховано на рік вперед, можна. «Для цього потрібен стиліст!», «Це довго та складно, самій не розібратися!» — такі думки відразу можна почути від багатьох людей, але не треба поспішати з висновками. Розібратися в своїх шафах та в одязі з категорії «Мені немає чого надіти» можна самостійно.
Крок 1: проаналізуйте стиль життя
Від цього потрібно відштовхуватися. Залежить від того, скільки саме часу проводите на роботі, на прогулянках, з родиною, ходите пішки чи ходите на машині, відвідуєте театри, виставки, музеї, мандруєте та ін. Розподіліть умовно за відсотками, на які сфери життя та скільки припадає часу.
Крок 2: проаналізуйте гардероб
Так, цей етап займе найбільше часу. Особливо, коли ви масово купуєте речі, робите імпульсивні придбання та не розумієте, що та з чим будете носити. Немає нічого гіршого, ніж брати речі на запас, а потім ними ніколи не користуватися.
Розкладіть за категоріями речі. У вас повинна бути стопка з базовими речами та акцентними. До першої належить одяг з нейтральними відтінками. Він більш простий, немає складного крою, фасонів, мінімум декору, фактури, натуральні тканини. Таких речей повинно бути близько 70% в гардеробі. До другої категорії належать речі з яскравими відтінками, виразними, принтами, фактурами, трендовий одяг.
Крок 3: розкладаємо
Як вже було сказано потрібно розкласти одяг за пропорцією 70 на 30, може бути 80 на 20. Виокремте одяг для верху (светри, реглани, футболки та ін.) та низи (штани, джинси, спідниці). Одягу для оформлення верхньої частини образу повинно бути вдвічі більше за одяг для низу. Наприклад, з одними штанами можна створити кілька образів тільки за допомогою зміни верху. Беріть до уваги сезонність.
Коли все розкладено, можна пробувати зробити різні образи. Одна річ повинна поєднуватися мінімум з 3 іншими. Так є шанс її активно носити, а не перекладати на полицях. Речі, які залишились осторонь, видаліть з ваших запасів.
Крок 4: складіть перелік чого не вистачає
З огляду на виконану роботу можна зрозуміти, чого саме вам не вистачає з одягу, взуття, аксесуарів. Складіть перелік та йдіть на шопінг з ним. Так ви купите те, що будете носити, а ще не наберете зайвих речей.