...
ГоловнаКрасаЯк позбутися врослого волосся на тілі: поради фахівця

Як позбутися врослого волосся на тілі: поради фахівця

Підпишіться на нас:

Вросле волосся – справжній кошмар не лише для жінок, а й для чоловіків. Однак є способи, які допоможуть не тільки позбутися цієї неприємності, але й запобігти вростанню волосся в майбутньому.

Сьогодні гладке тіло – один із найпопулярніших стандартів краси. Але разом із приємним зовнішнім виглядом видалення зайвого волосся приносить і проблему – обломані або травмовані волоски часом починають вростати. Вони або зовсім не виходять назовні, провокуючи формування неестетичних папул, або з якоїсь причини згинаються і спрямовуються назад у глиб епідермісу, викликаючи біль і запалення.

За статистикою більше 60% жінок регулярно стикається з проблемою врослого волосся після гоління, особливо в зоні бікіні. Але мало хто знає, що саме провокує подібний ефект і як його позбутися.

Чому вростає волосся?

Як би банально це не прозвучало, але здорове волосся вростає насамперед тому, що його видалили неправильно: було порушено техніку гоління або майстер не зовсім коректно зробив епіляцію воском або цукром, обламавши волоски.

Якщо говорити про роботу бритвою, їй потрібно теж правильно використовувати. Для початку шкіру варто добре розігріти і проскрабувати, а тільки потім приступати до гоління, рухаючись строго по лінії росту волосся, а не навпаки. Ексфоліантні частинки повинні бути м’якими і дрібними, щоб на покриві не залишилося грубих подряпин: для цього підійдуть делікатні пілінги, ензимні пудри і спеціальні масажні рукавиці. Леза також варто використовувати нові та чисті (запалення після гоління здебільшого виникають при використанні старих або затуплених верстатів).

При видаленні волосся цукром або воском майстер також може допускати помилки, які згодом призведуть до вростання волосся. Наприклад, проблема може стосуватися неправильно підібраної м’якості матеріалу, видалення занадто довгого або надмірно короткого волосся, різкого або, навпаки, невпевненого руху, а також обробки однієї і тієї ж ділянки кілька разів.

Також у вростання волосся є і суто медичні причини: наприклад, занадто щільний шкірний покрив (так звані гіперкератоз), генетична схильність (власники темних, товстих і кучерявих волосків частіше страждають від їх вростання, ніж прямоволосі блондини) або проблеми з гормонами. Якщо твій випадок пов’язаний з медичними причинами, то в жодному разі не намагайся вирішити проблему самостійно — краще звернися до лікаря, який огляне уражену зону і підкаже, як краще видалити врослі волоски, щоб не залишилося негарни слідів.

Як зрозуміти, що волосся вросло, і як витягнути його без наслідків

Зазвичай вросле волосся видно неозброєним оком, але при цьому проблемна зона може виглядати по-різному. Волосся, що вросло по колготочному типу, знаходиться дуже близько до поверхні. Їх не треба видаляти механічно чи хірургічно. Досить добре проскрабувати шкіру і волоски самі вийдуть назовні.

Якщо волосся вросло за згорнутим типом, на шкірі утворюється неприємний щільний горбок (іноді з гнійним вмістом), який запалюється і болить. Не варто колупати папули пінцетом або голками (особливо нестерильними) або видавлювати нігтями — це призведе до попадання бактерій у ранку, що спровокує погіршення стану шкіри, а в особливо запущених випадках до інфекції волосяного фолікула. Навіть найменший абсцес повинен розкривати лікар: він проведе грамотну санацію рани, накладе пов’язку та дасть рекомендації щодо подальшого догляду за шкірою.

Деякі волоски виходять на поверхню і починають вростати назад в епідерміс так, що шкіра поряд з ними червоніє, запалюється і свербить. Людина може відчувати як легкий дискомфорт, так і біль. Якщо запалена зона не містить гнійних проявів, вростання вважається естетичним недоліком, що супроводжується гіперемією або гіперпігментацією. Однак власниям такого типу вростання волосків, теж варто звернутися до фахівця, щоб правильно провести корекцію та уникнути проблеми у майбутньому.

Як лікувати сліди від врослого волосся

Найбільш ефективними помічниками у догляді за шкірою після вростання волосся є лазерна епіляція та апаратні процедури, націлені на видалення пігментних плям та інших недосконалість шкіри. Якщо доповнити їх алмазним або лазерним шліфуванням, пілінгами, обгортаннями і якісною косметикою догляду (важливо, щоб у її складі не було спирту), то результат не змусить себе довго чекати, і шкіра стане чистою і доглянутою.

Також для профілактики вростання волосся тобі варто відмовитися від постійного носіння одягу в обтяжку, і замінити синтетичні трусики на бавовняні (мережива можеш залишити «на вихід» і одягати лише з особливих випадків). Занадто тісний одяг здавлює тканини та перешкоджає природному проростанню волосся, а синтетична білизна заважає випаровуватись волозі, що шкодить шкірі в делікатних зонах і призводить до виникнення бактеріальних інфекцій.

В тренді

Ще новини:

Які процедури допоможуть укріпити нігті в домашніх умовах

Взимку нігті можуть стати крихкими й швидко ламатися, а шкіра рук – сухою від переохолодження або від пересушеного...

П’ять бьюті-правил для розкішного та густого волосся

Гарне, блискуче та прекрасне волосся — мрія. Реалізувати її можливо тільки за однієї умови, якщо ви дотримуєтесь правил...

Японська маска для покращення росту волосся та регулювання жирності

Корисна дія рисової води стала відома ще до того, як про неї дізналися широкі кола людей. Вона є...

Манікюр в кольорі Mocha Mousse — мінімалістичний тренд 2025

Як відомо, Pantone оголосив Mocha Mousse новим кольором та трендом 2025 року. З ним все стало наймоднішим: одяг,...