З висоти великого досвіду в шопінгу (у тому числі досить негативного) щиро порадимо: не ведися на обіцянки виробників про чудо-властивості взуття! Будь хитрішим: перевір покупку за всіма параметрами, щоб точно не помилитися. І ми підкажемо, на які деталі дивитись!
Підбір гардеробу на період морозів – нелегке заняття. Подумай сама, одяг має захищати нас від холодного вітру, а від взуття взагалі потрібно дотримання цілого ряду вимог. До того ж, бажано, щоб куплена пара чобіт чи черевиків прослужила хоча б цілий сезон, якщо не більше. Тому важливо враховувати не лише актуальність тієї чи іншої моделі, а й матеріали підошви, верхнього шару та особливості погоди твого міста. Так-так, як ти вже зрозуміла, до придбання зимового взуття потрібно підійти з усією відповідальністю!
Висота та розмір
Взимку (особливо для повсякденного носіння) рекомендуємо віддати перевагу вищим моделям взуття: чоботи та напівчоботи, черевики. Наприклад, у низьких уггах (при всіх термостійких якостях) може бути прохолодно. Вони точно будуть зручні тим, хто не проходить марафон із кучугурами та калюжами, йдучи на роботу. Звичайно, ми не наполягаємо на ботфортах (все-таки ця конкретна модель — не найуніверсальніший вибір), а от чобіт до коліна не відмовляйся.
До речі, взуття на холодний період варто вибирати на пів або один розмір більше. По-перше, утеплювач і щільні устілки займають значну кількість місця, а по-друге, щоб пальці ніг не замерзли, їм потрібен додатковий простір для руху.
Основний матеріал
У натуральної шкіри, безперечно, маса переваг: вона стійко переносить низькі градуси, забезпечує природну циркуляцію повітря (стопам не жарко), стійка до вологи. За рахунок усіх цих переваг шкіра і прослужить довше на кілька років. Важливо! Штучна шкіра прослужить не так довго: вона тріскається від низького градуса, зате доглядати за неї легше. Тут уже вибір за тобою.
Замша та нубук, безумовно, виглядають красиво, але не дуже універсальні. Перший матеріал пропускає воду, важко відмивається від бруду і псується від надмірної вологи, а другий не переживе сніг та дощ, тому таке взуття більше підходять для сухого періоду року. Загалом краще відкласти черевики з нубука або чоботи із замші до весни і не ризикувати своїм здоров’ям і гаманцем.
Утеплювач
Зверніть увагу на натуральну овчину – це один із найтепліших матеріалів. Штучна, на жаль, набагато поступається у цій якості. При покупці нового взуття уважно перевір довжину та густоту ворсу: саме від цих параметрів залежить його термостійкість.
У тебе вже є черевики без утеплювача (чи він розташований лише в області стопи), а нові купувати зовсім не хочеться? В такому випадку пропонуємо всередину виробу покласти устілки, наприклад з повсті або вовни, які допоможуть уникнути перохолодження стоп.
Матеріал та товщина підошви
Радимо бути максимально вибірковими при виборі підошви: вона не повинна пропускати бруд, сніг, холод і не ковзати. Мешканкам особливо холодних регіонів краще уникати поліуретану, який погано переносить низькі температури. Полівінілхлорид (або ПВХ) стійко витримує страшну сльоту і реагенти, але йому страшна ожеледь. Будь гранично обережна на льоду! Напевно, ти не хочеш впасти посеред вулиці, тому віддай перевагу гумі. Саме вона, на відміну від усіх інших матеріалів не буде ковзатися на льоду.
Незважаючи на товсту підкладку, у низькому взутті твоїй стопі буде холодно, тому підошва має бути досить високою (від одного сантиметра). А від її рельєфності залежить, чи буде підошва слизькою.
Дійсно, правил чимало, але вони не такі вже й складні. Якщо потрібно, бери з собою на шопінг нашу невелику шпаргалку: кілька разів перевіриш взуття по всіх пунктах — і тебе не обдурити!