Дачники з досвідом не поспішають виривати під час прополки полин, навіть якщо він росте в саду або на городі. Стримуючи розростання цієї рослини, можна здобувати з неї максимум користі, причому не тільки для городу, але і для власного здоров’я, наприклад, використовуючи її в лазні.
Подробиці
Звичайно, є деякі мінуси в тому, що це бур’ян з’являється на ділянці:
- По-перше, розростаючись, полин може зайняти багато місця.
- По-друге, насіння рослини живуче й ділянка без належної уваги може ш видко покритися бур’янами.
Але це лише в тому випадку, якщо не контролювати процес. Плюсів у полину набагато більше.
5 причин залишити полин на ділянці
- Рослина обходять стороною мурахи, а значить, у саду та городі не буде попелиці. Ще полин можна засушити і зберігати в будинку — комахи точно не заведуться.
- Миші теж не люблять полин і ніколи не наважаться рити собі нори там, де росте ця пахуча трава. З цієї ж причини можна розкласти пучки полину в будинку, у проблемних зонах — коморах та льохах.
- Ще з полину можна робити настої для обробки рослин у саду та городі по листку від шкідників. Найбільш ефективними є такі склади з додаванням господарського мила.
- На зиму можна обернути ополонкою стовбури плодових дерев і тоді зайці не будуть об’їдати з них кору.
- Ще краще, якщо посадити полин у приствольній зоні плодових дерев. Навесні і влітку можна спростити собі завдання боротьби зі шкідниками. Полин не люблять гусениці, плодожерки, ті самі мурахи і, звичайно ж, попелиця.