Іриси здатні прикрасити будь-яку клумбу. Це багаторічні декоративні квіти, які добре переносять зиму і майже не вимагають уваги. Єдиний недолік квітів – своєю красою іриси радують лише кілька днів. Але на цьому життя рослини не завершується, а навпаки.
Іриси відцвіли – що далі
- По-перше, потрібно видалити засохлі суцвіття. Не тому, що сухі квіти не прикрашають клумбу, а для того, щоб не залучити шкідників та хвороботворних бактерій.
- По-друге, коли повністю відцвіте ірис, видаліть квітконос майже від самої основи. Зазвичай із землі залишається стирчати 2-3 см. Робити це можна тільки в суху погоду і в тому випадку, якщо не збиратимете насіння.
- По-третє, підріжте засохле і пожовкле листя – виключно для того, щоб підтримати естетичний вигляд клумби. Повністю надземну частину ірисів видаляють незадовго до холодів.
Це не все – ще підживлення
- Як відомо, на цвітіння рослини витрачають масу сил та енергії. Щоб їх поповнити, для початку потрібно мульчувати ґрунт перегноєм (компостом) у кількості 2-3 жмені на корінь.
- Через 3-4 тижні після цвітіння вносять калійно-фосфорну підгодівлю з суперфосфату та монофосфату калію (1:1) у кількості 10-15 гр суміші на кожну квітку. А ось гноєм квіти “годувати” не варто – висока ймовірність розвитку кореневої гнилі;
- Наприкінці липня можна зайнятися розподілом і пересадкою ірисів. Займаються цим не частіше 1 разу на 4-5 років.