Розмноження полуниці актуальне не тільки для збільшення плантації, але й для заміщення старих кущиків, які слабо плодоносять та часто хворіють.
Процедура вимагає певних знань та дотримання нюансів, без яких неможливий успіх.
Як і з чого починати розмноження полуниці
1. Починають процедуру вибору маточного куща. Розмноження полуниці починають після завершення плодоношення.
2. Кандидатом на матковий кущ є рослина, яка стійко перенесла зиму, навесні та влітку показала відмінний результат за врожайністю, залишилася стійкою до шкідників.
3. Коли почнеться період цвітіння, дачники обрізають усі бутони з вибраних кущів. Це потрібно для того, щоб рослини спрямовували всі вільні ресурси на розвиток вусів. Таким чином, маткові кущі орієнтовані не на врожай, а на підготовку посадкового матеріалу.
4. Полуничні вуса починають формуватися із червня. Вибирають лише найбільші та здорові розетки. Інші, які виглядають не такими багатообіцяючими, видаляють, щоб рослина не витрачала на них ресурси. У даному випадку вирішальною є не кількість, а якість.
5. Коли посадковий матеріал буде готовий, його зрізають, заглиблюють у ґрунт і доглядають, як за розсадою. Особливу увагу приділяють поливу у перші тижні після пересадки. Якщо погода суха, денна температура сягає +25…30 °C, то полив обов’язково проводять раз на 2-3 дні.
Якщо ваша полуниця замульчована, то під кожен вус підставляють стаканчик наповнений землею, до нього направляють вус для подальшого укорінення. Закріпиит його слід гачечком з проволоки або скріпкою.