Догляд за тілом не менш важливий, ніж догляд за обличчям, руками або декольте. У нашому матеріалі склали повну інструкцію повноцінного догляду за цією зоною
Багато хто ставиться до турботи про тіло з легкою зневагою і часто ігнорує його в повсякденних ритуалах — і дуже дарма, адже шкіра тіла також потребує регулярного зволоження та живлення. Разом із лікарем-дерматокосметологом Наталією Лавриненко склали вичерпний гід з догляду за тілом, після якого у вас точно не залишиться будь-яких питань.
Крем для тіла
Час застосування: ранок/вечір.
Крем для тіла забезпечує найбільш збалансований догляд за тілом, оскільки у його складі багато різних компонентів. Тому крем якнайкраще підходить для живлення та зволоження шкіри – він усуває сухість, лущення і сприяє тривалому зволоженню. Через щільну консистенцію креми краще застосовувати восени і взимку. Також вони ідеально підходять власницям сухої та дуже сухої шкіри.
Лосьйон для тіла
Час застосування: ранок.
Лосьйони мають більш легку текстуру і тому ідеально підходять для жаркої пори року, так як швидко вбираються і не закупорюють пори. При цьому лосьйони для тіла добре справляються зі своїм завданням – якісно зволожують шкіру. Лосьйони ідеальні для представниць прекрасної статі з жирною та нормальною шкірою. Вони часто містять у своєму складі фруктові кислоти, АНА-кислоти, не сприяють комедогенності і, крім іншого, мають здатність відлущувати верхній шар епідермісу.
Молочко для тіла
Час застосування: ранок.
Молочко – продукт за своєю якістю жирніший, ніж лосьйон, тому його основне завдання – живлення шкіри. У складі будь-якого молочка є комплекс ліпідів і навіть рослинне або справжнє молоко: соєве, кокосове, козяче. Користуватися молочком краще власницямм нормальної та жирної шкіри.
Олія для шкіри
Час застосування: вечір (засобу треба дати час увібратися).
Косметичні олії виготовляються на основі ефірних та базових масел. Найчастіше для отримання масел використовують плоди какао, різних горіхів, кісточки манго. Олії чудово живлять і зволожують шкіру, створюють на ній захисну плівку. Оскільки у складі подібних продуктів є ефірні олії, вони довго зберігають аромат на тілі.
Олії особливо рекомендовані тим, у кого суха шкіра, але користуватися ними можна і людям з нормальним типом шкіри. При цьому зловживати цим б’юті-продуктом не варто: олією краще користуватися не частіше 2-3 разів на тиждень, чергуючи його з лосьйоном або молочком. Оскільки у більшості масел присутній комедогенний ефект, дівчатам з жирним типом шкіри та наявністю висипів в області спини та грудей від використання олій краще утриматися.
8 головних порад щодо догляду за тілом:
- Для живлення та зволоження сухої шкіри, особливо в зимову пору року, найкраще підходить крем для тіла.
- Легке зволоження шкіри у літні місяці забезпечить лосьйон для тіла.
- Для живлення шкіри, схильної до жирності, використовуйте молочко.
- Оліями для тіла, незважаючи на їх натуральний склад і відчутну користь, краще не зловживати.
- В ідеалі потрібно мати кілька засобів для догляду за шкірою тіла для різних пір року.
- Не варто використовувати відразу кілька засобів, наприклад, лосьйон, молочко та масло – краще чергувати їх через якісь часові проміжки.
- Будь-який засіб для догляду за шкірою потрібно наносити після прийняття душу або ванни; після того, як ви промокнете шкіру рушником (витирати насухо не потрібно).
- Наносьте доглядові засоби у напрямку від кінцівок вгору, в області стегон, сідниць, живота, грудей можна перейти на кругові рухи – так, крім зволоження та живлення, ви додатково отримаєте легкий лімфодренажний масаж, який ще й покращить самопочуття.