...
ГоловнаЛайфстайлЧому шкідливо їсти на ніч

Чому шкідливо їсти на ніч

Підпишіться на нас:

Відсутність зайвої ваги сьогодні є модним трендом. Повним людям складніше підібрати одяг, здобути престижну роботу, влаштувати особисте життя. Заради стрункої фігури ми записуємося в спортивні зали, купуємо абонементи в басейни, їмо більше овочів та фруктів, відмовляємося від простих вуглеводів.

Але маленька слабкість, властива багатьом, може повністю перекреслити наші старання. Йдеться про пізні вечері. І добре якщо тільки вечері: деякі роблять набіги на холодильник серед ночі, не зумівши протистояти раптовому почуттю голоду. Ця звичка може стати для форми фатальною.

Чим небезпечний «нічний дожор»

Шкода прийому їжі перед сном відома давно. П’ятдесят років тому дієтологи радили не їсти після 18.00. Сучасна наука вносить у цю цифру деякі корективи (про них розповімо нижче), але суть залишається такою самою: переїдання перед сном веде до швидкого набору ваги. Чому? Спробуємо розібратися.

Організм людини запрограмований на максимальне зниження активності вночі. Стосується це органів травлення. Тільки уявіть: шлунок спокійно готується до сну, і тут йому підкидають смажену картоплю з котлеткою, салат на майонезі, зверху поливають келихом вина.

Як би він не намагався, заробити на повну силу не вдасться. Результат – їжа залишиться недоперевареною. Корисні речовини не всмокчуться в тонкому кишечнику в кров, а підуть у товстий, де зазнають впливу патогенних мікроорганізмів, перетворившись на токсини.

Але це ще не все: вживання перед сном їжі, особливо продуктів, багатих на вуглеводи, призводить до підвищення рівня вмісту глюкози. Чоловік витрачає глюкозу на фізичну активність, а під час сну їй подітися нікуди. Активно виділяється гормон інсулін розщеплює глюкозу, перетворюючи їх у жирові запаси. Це, до речі, одна з причин, через які не варто їсти перед сном фрукти, наприклад, яблука.

Чому ввечері особливо хочеться їсти

Чимало читачів помічали: можна з легкістю обмежувати себе в їжі цілий день. Але коли настає вечір, до холодильника тягне просто нестримно. Чому так відбувається?

Фахівці виділяють кілька причин посилення почуття голоду у вечірні години:

  1. Нестача їжі протягом дня. Якщо цілий день недоїдати, увечері голод обов’язково дасть про себе знати.
  2. Нестача певних речовин. Це трапляється з тими, хто любить сидіти на монодієтах. Якщо виключити із раціону якісь продукти, це призведе до того, що в організмі утворюється дефіцит важливих поживних компонентів. Організм починає голосно вимагати своє.
  3. Стреси. Корінь проблеми – неправильне раннє виховання дитини. Як тільки немовля починає кричати, йому поспішають засунути в рот соску. Молоді батьки не намагаються чи не можуть з’ясувати причини крику. Можливо, малюк злякався чи намочив памперс? А може, йому болить голівка? Ліки одна: соска в рот. Так у мозку утворюється міцний (і порочний) зв’язок: щоб подолати будь-який дискомфорт, незалежно від його природи, потрібно щось пожувати.
  4. Нудьга. Насичений трудовий день змінюється спокійним вечором. Незрозуміло, чим себе зайняти. Почитати? Подивитись телевізор? Так, але цього мало. Насолода зазвичай доповнюється чимось смачненьким.

Знаючи про причини проблеми, боротися із нею буде простіше. Нудно? Придумайте собі вечірнє хобі. Стреси на роботі? Замість плитки шоколаду випийте м’ятний чай з ложкою меду. Коли поїсти протягом дня? Заведіть собі залізне правило: «війна – війною, обід – за розкладом». Все у ваших руках, пам’ятайте це!

Чи можна їсти після шести

Повернемося до поради радянських дієтологів, якій досі намагаються слідувати сучасні послідовники здорового способу життя: не їсти після шостої вечора. Наразі фахівці трактують цей спосіб трохи інакше. Вони стверджують: головне – це не час, коли ми вечеряємо, а той, який залишається після цього до відходу до сну.

Чим менший проміжок часу між їжею та сном, тим більша шкода фігурі, самопочуттю, здоров’ю несе пізня вечеря. Рекомендується організовувати свій режим харчування таким чином, щоб цей проміжок становив щонайменше три години. Виходить, поїсти можна і після шостої вечора, наприклад, близько восьмої. Але спати тоді доведеться лягти не раніше одинадцятої. В ідеалі краще з’їдати найбільшу денну порцію їжі до 15.00. У цьому випадку фігура не постраждає.

Що можна їсти перед сном

Якщо Ви не в змозі боротися зі згубною звичкою їсти на ніч (або серед ночі), Ви можете постаратися перетворити їжу на здорові перекушування. Такі перекушування просто необхідні тим, хто в другій половині дня ходить на тренування: організму після навантажень потрібно відновити ресурс.

Для пізньої їжі дієтологи радять вибирати такі продукти:

  • цільнозернові крекери, хліб з висівками грубого помелу;
  • овочі, горіхи;
  • мюслі з нежирним йогуртом;
  • вівсяна каша із соєвим або мигдальним молоком;
  • нежирний сир, сир, кефір;
  • відварена куряча грудка.

Продукти можуть бути іншими. Але важливо, щоб вони були багаті на білки, складні вуглеводи, містили мінімум жирів. Бажано, щоб з’їдена ввечері чи вночі порція вкладалася у 100 – 200 калорій.

Не слід вживати на ніч багато м’яса, особливо червоного, солодощі, жирної їжі, алкоголю, кофеїну. Останні продукти не містять калорій, але кофеїн не дасть Вам нормально заснути, а алкоголь змусить з’їсти помітно більше.

Нормалізувавши свої вечірні звички, Ви зможете не тільки контролювати власну вагу, але покращити сон, відчувати себе енергійніше та бадьоріше.

Будьте здорові та красиві!

5 січня

4 січня

В тренді

Ще новини:

Типаж жіночої зовнішності «гамін»: особливості вибору одягу та шапки

У сфері діяльності стилістів часто можна почути про класифікацію зовнішності за типажами. Серед них є гамін. Не всі...

З чим носити джинси взимку, щоб не замерзнути і виглядати стильно

Багато хто вважає, що джинси взимку це вкрай непрактично і в них можна легко замерзнути. Особливо в нашому...

Секрет створення контрасту в аутфітах чоловіків та жінок

Монохромний образ або в комбінації певних кольорів може бути недостатньо контрастним. Здавалося б, що додати акцентів потрібно заміною...

Як взимку одягнутися тепло, але не втратити в аутфіті жіночність

Якщо ви шукали модне завдання із зірочкою, тоді ви його знайшли. Холодна погода передбачає потребу утеплитися, але ж...