Грядка з огірками як і кілька рядків картоплі — для власників дач та городів без них не буває сезону. Похрумтіти зеленим огірком хотілося б, а для цього потрібно створити умови, які будуть подобатися вередливій культурі.
Тепло. Буде сонячна та тепла погода, буде гарний врожай. Якщо температура повітря влітку не радує та опускається нижче за 14 градусів, вони перестають рости. Огірки належать до теплолюбних культур. Найкращий результат з вирощування, коли денна температура тримається на рівні +25-30 градусів, а нічна не нижче за +15-17 градусів.
Вологість. Це помідори можуть стояти тривалий час без поливу, а огіркам регулярно потрібна вода.
Мульчування. Якщо погода не радує теплом, огірки люблять мульчування соломою.
Ґрунт. Огіркам потрібен родючий ґрунт. Особливість культури полягає у поверхневій кореневій системі, тому з глибоких шарів вони нічого не дістають. Потрібно підживлювати органічними та мінеральними добривами. Ідеально, якщо кислотність ґрунту буде на рівні pH 6,5-6,8. Якщо показник опускається нижче за 5,5, у огірків буде спостерігатися дефіцит магнію.
Солі в ґрунті. Всі підживлення потрібно проводити без перевищення дозування. Надмірне солеутворення негативно впливає на огірки. Саме тому вони люблять помірність в підживленні азофоскою, суперфосфатом та ін. Огірки точно не люблять надлишок азоту.
Поживні речовини. В період цвітіння огірки люблять відсутність дефіциту фосфору, калію, магнію, кальцію, калію. Тоді плоди рівні та смачні.
Читайте також:
Один компонент з кухні, який пришвидшить розкладання компосту на дачі