Від Стіва Джобса до популярних блогерів-веганів – регулярне вживання тільки сирих фруктів безумовно змінить ваше життя. Але чи принесе це користь?
Прибічники так званого фрукторіанства стверджують: їжте виключно сирі фрукти (і іноді горіхи та насіння) — і буде вам щастя. А точніше: прискорений метаболізм, ударна доза вітамінів, належний рівень гідратації, активна мозкова діяльність, заряд енергії та тотальна детоксикація організму. Взимку подібний підхід до раціону звучить трохи екстремально, проте правдоподібно. Хто посміє звинуватити фрукти у «некорисності»?
На сьогоднішній день послідовників фрукторіанства у всьому світі налічується кілька мільйонів, і вони ведуть активну пропаганду свого способу життя в соціальних мережах. Достатньо подивитися незліченні фотографії смузі з хештегом #fruitarian. Але чому тільки фруктова дієта все-таки не підходить для більшості людей?
Фрукти сповнені клітковини, антиоксидантів, вітамінів і мінералів — і це чудові новини. Завдяки натуральному цукру та вуглеводам вони дарують енергію. Невипадково у віці 18–35 років рекомендується з’їдати по дві чашки фруктів щодня. А який дивний у них смак! Але навіть три-чотири різні плоди не зможуть забезпечити вас життєво важливими поживними речовинами, яких потребує тіло, щоб нормально функціонувати. Наприклад, вам необхідні білки, щоб відбудовувати та ремонтувати тканини, і жир, щоб захистити органи та допомогти мозковій діяльності. Використовуючи виключно фрукти, ви втрачаєте ці та інші важливі поживні елементи.
Коли ви вирішуєтеся на якісь дієтичні зміни, необхідно ретельно зважити – чи підходить вам подібна стратегія харчування в майбутньому. Перехід від вживання різноманітних продуктів лише до якогось одного типу для більшості людей це колосальний стрес. Будь-яка зміна способу життя, що відбувається одразу і тягне радикальні зміни, у 90% випадків виявляється провальними у довгостроковій перспективі. Фрукторіанство – жорстка обмежувальна методика. А будь-який план здорового харчування, який називає більшість звичних продуктів забороненими, може зашкодити психологічному відношенню до їжі та стати причиною нервових зривів, якщо ви будете до цього не готові.
У 2013 році, коли актор Ештон Катчер знімався в байопіку про Стіва Джобса, він спробував наслідувати його фруктову дієту, щоб краще відчути характер персонажа і вжитися в роль. Але через тиждень опинився у лікарні через розлади підшлункової залози. Саме вона відповідає за розщеплення їжі, виробництво інсуліну та контроль рівня цукру в крові. Тому якщо її працездатність різко падає, тіло не може обробляти цукор. А якщо при цьому ви їсте переважно солодкі фрукти, то легко зрозумієте, чому для організму це реальна проблема. Крім того, для людей з діабетом, які не можуть використовувати інсулін, дієта з фруктами може бути шкідливою.
Тому перш ніж перейти на фруктовий раціон, підддавши анафемі всі інші продукти харчування, обов’язково порадьтеся з лікарем.
Колись худі були виключно частиною спортивного гардеробу та вважалися непридатними для створення стильних міських образів.…
Взимку без шарфа буквально нікуди. І справа навіть не в тому, що це важливий аксесуар,…
Джинсова спідниця — річ поза часом та тенденціями. Міні, міді, максі, А-силуету або асиметрична -…
Багато хто досі вважає, що зимові образи створені для того, щоб поєднувати в них чорні…
Позбавляємося неактуальної пари взуття, яке зіпсує твій образ. Чоботарями без чобіт у новому сезоні точно…
Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…