Активоване вугілля – лідер останніх років за популярністю у використанні у косметичних засобах. Він відомий своїми детоксифікуючими властивостями і часто використовується у складі засобів для догляду за волоссям, пінок для вмивання, тоніків, масок і дезодорантів. Не дивно, що вугілля потрапило і до складу зубних паст, але чи таке воно діюче?
Для початку, давайте переконаємося, що всі ми розуміємо різницю між хімічним та механічним відбілюванням зубів. Під час першого використовуються хімічні речовини видалення внутрішніх глибоких плям, а в механічному – абразивні інгредієнти, які додаються в зубну пасту видалення зовнішніх чи поверхневих плям.
Поверхневі плями на зубах – це швидше за все «побочки» вашого способу життя, наприклад, куріння та вживання продуктів із барвниками – кави, чаю чи червоного вина. З такими плямами не так складно боротися, і механічного відбілювання загалом буде достатньо.
Теоретично природні властивості активованого вугілля дозволяють йому втручатися в структуру плями і швидше позбуватися його. Стоматологічні переваги цього інгредієнта закінчуються на цій суперздатності, і якщо ваші зуби від природи не надто білого кольору, ніяка чорна паста не допоможе змінити їх колір.
При неправильному використанні зубна паста з вугіллям може нашкодити. Коли ви чистите зуби будь-яким засобом, що має абразивні властивості, ви повинні знати про його потенційний вплив на ясна та емаль. Якщо паста занадто зерниста, це може пошкодити емаль, тому слід уникати агресивного чищення.
Якщо знехтувати цією, здавалося б, простою і очевидною порадою, спроба відбілити зуби може насправді зробити їх жовтішими через те, що стирається емаль.
Є ще один ризик, пов’язаний із вугіллям. Якщо ви страждаєте від чутливості ясен, то великий ризик того, що він провокуватиме запалення і викликатиме почервоніння і роздратування.
Ігор Блюмкін, головний лікар, хірург-імплантолог клініки Dr.Blumkin
“Механічне відбілювання відбувається за рахунок того, що в пасту додають абразивні компоненти, наприклад, соду або вугілля, вони пошкоджують верхній шар емалі, і зуби дійсно освітлюються на 1-2 тони. Коли ви вибираєте зубну пасту, потрібно бути дуже уважними і звертати увагу на індекс абразивності – RDA – він повинен бути не більше 70. Якщо цей фактор вищий, це означає, що в зубній пасті присутні великі абразивні речовини, вони занадто сильно і жорстко ушкоджують емаль, і користуватися такою пастою не можна.
Так що якщо ви хочете відбілити зуби, спочатку потрібно йти до стоматолога, щоб визначити, чи є у вас протипоказання до відбілювання (і усунути їх, якщо є), і зробити професійне чищення. Справа в тому, що наші зуби вкриті органічною захисною плівкою, під час відбілювання її потрібно зняти, а потім нанести спеціальний засіб, який відновить захист зубів».
Ставтеся до зубної емалі не менш дбайливо, ніж до шкіри навколо очей – її також легко пошкодити
Стоматологи рекомендують використовувати чорну зубну пасту лише для видалення поверхневих плям. І головне, користуватися нею на додаток до звичайної пасти з фтором, а не замість неї. В ідеалі застосовувати вугільну пасту 1-2 рази на тиждень, приблизно як пілінги і скраби, що відлущують відмерлу шкіру обличчя. Уявіть собі зубну емаль як шкірний бар’єр, адже щоб його не зашкодити, ви не зловживаєте агресивним доглядом, так дбайливо варто ставитись і до зубів.
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…