Випадіння волосся – не найважче ускладнення після ковіда. Але для жінок цей аргумент є малоутішним. Як тільки шевелюра починає стоншуватися, виникають паніка, стрес і навіть депресія.
Що відбувається з волоссям і як упоратися з проблемою, розповість доцент кафедри шкірних та венеричних хвороб Володимир Пінегін.
Новий для науки вірус COVID-19 може викликати в організмі процеси, що потребують вивчення. У більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, випадіння волосся відбувається за класичним сценарієм, «автором» якого є дифузна телогенна алопеція.
При цьому захворюванні, як правило, випадає більше 150 волосся на добу, що знаходяться у фазі телогена, простіше кажучи, у фазі випадіння. Але це відбувається не відразу, а лише через два-три місяці після проблеми, що спровокувала випадіння волосся.
Фахівці розрізняють гостру телогенову алопецію, яка триває не менше шести місяців, а через півроку спонтанно або на фоні терапії минає. І ще є хронічна форма, вона може тривати понад півроку.
Інтенсивність випадання волосся залежить від тяжкості перенесеного захворювання. Чим важче людина хворіла, чим вище в неї була температура тіла і чим довше вона трималася, тим гостріше стоїть проблема з волоссям. Буває, що волосся не просто випадає, а лізе пучками.
Інтенсивність випадання волосся безпосередньо залежить від тяжкості перенесеного захворювання
До речі, як зауважив експерт, важкий грип теж може прорідити шевелюру, спричинивши дифузну телогенову алопецію.
Проблема випадання волосся залежить і від того, які препарати довелося приймати під час коронавірусної інфекції, і як довго тривало лікування. Річ у тім, що ці чинники підвищують рівень стресу в організмі, а стрес призводить до порушення синтезу білка. Дефіцит білка неминуче впливає на стан шкіри голови та структуру волосся. При нестачі амінокислот волосся стає сухим, тонким і ламким.
Дефіцит білка неминуче впливає на стан шкіри голови та структуру волосся
Цікавий момент виявили вчені, які вивчають наслідки COVID-19. «За даними останніх досліджень, коронавірус тісно пов’язаний з андрогенами. Чоловіки з андрогенною алопецією, важче хворіють та частіше потрапляють на апарат ШВЛ”, – поділився своїми спостереженнями Володимир Пінегін.
Хороша новина у тому, що якщо вчасно звернутися за консультацією до трихолога, волосся можна відновити. Але ця історія не швидка, часом вона затягується на кілька місяців. Після перенесеного COVID-19 зупинити процес випадіння волосся одночасно не реально, навіть на фоні ефективного лікування волосся не перестане випадати відразу. Але в кінцевому підсумку правильне лікування дозволить відновити не тільки кількість волосся, але і їх якість.
Лікування дифузної телогенової алопеції займає щонайменше три місяці. Лікар може призначити стимулюючі лосьйони, ін’єкційні методи, такі як мезо- та плазмотерапія або проведе корекцію дефіцитних станів за погодженням з терапевтом.
Лікування дифузної телогенової алопеції проводиться, у тому числі за допомогою ін’єкційних методів
Що стосується самолікування, то в даному випадку будь-які народні засоби є малоефективними, до того ж є небезпека! Застосування масел та різних масок за бабусиним рецептом може викликати себорейний дерматит.
Це стосується і розрекламованих в інтернеті масок або бальзамів. Шкоди від них немає, але й користі небагато.
Пивні дріжджі вважаються найбезпечнішим різновидом БАД
Що ви можете зробити самостійно для здоров’я волосся – так це збалансувати меню за білком та вітамінами. Адже волосся майже на 80% складається з білка кератину. Важливо включати до раціону желатин (желе, киселі, холодець), нежирне м’ясо (яловичину, курчат), рибу, свіжі овочі, зелень, паростки злаків, обліпиху та бобові. У цих продуктах містяться ключові корисні речовини для здорового росту волосся: білки, вітаміни групи В, вітамін D та омега-3 жирні кислоти. Велику користь можуть принести аптечні пивні дріжджі. Це джерело білків і всієї групи вітамінів групи В. Також стане в нагоді старий добрий риб’ячий жир, джерело вітаміну D та омега-3. Риб’ячий жир та пивні дріжджі вважаються найбільш безпечним різновидом БАД – на відміну від складних багатоскладових БАД, де компоненти зібрані вручну.
Пивні дріжджі – джерело не лише білка, а й вітамінів групи В. Ці вітаміни працюють набагато ефективніше, якщо надходять усі разом. Пивні дріжджі містять вітаміни В1, В2, В6, В9, В12 і мають попит більше 20 років.
До речі, дріжджі містять вітаміни, а й продукують їх. Пивні дріжджі Екко Плюс посилені саме такими вітамінами. Завдяки цьому достатньо приймати лише 2 таблетки на день.
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…