Краса

Чому випадає волосся після ковіда і як зупинити цей процес

Випадіння волосся – не найважче ускладнення після ковіда. Але для жінок цей аргумент є малоутішним. Як тільки шевелюра починає стоншуватися, виникають паніка, стрес і навіть депресія.

Що відбувається з волоссям і як упоратися з проблемою, розповість доцент кафедри шкірних та венеричних хвороб Володимир Пінегін.

Що провокує випадання волосся після COVID-19

Новий для науки вірус COVID-19 може викликати в організмі процеси, що потребують вивчення. У більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, випадіння волосся відбувається за класичним сценарієм, «автором» якого є дифузна телогенна алопеція.

При цьому захворюванні, як правило, випадає більше 150 волосся на добу, що знаходяться у фазі телогена, простіше кажучи, у фазі випадіння. Але це відбувається не відразу, а лише через два-три місяці після проблеми, що спровокувала випадіння волосся.

Фахівці розрізняють гостру телогенову алопецію, яка триває не менше шести місяців, а через півроку спонтанно або на фоні терапії минає. І ще є хронічна форма, вона може тривати понад півроку.

Інтенсивність випадання волосся залежить від тяжкості перенесеного захворювання. Чим важче людина хворіла, чим вище в неї була температура тіла і чим довше вона трималася, тим гостріше стоїть проблема з волоссям. Буває, що волосся не просто випадає, а лізе пучками.

Інтенсивність випадання волосся безпосередньо залежить від тяжкості перенесеного захворювання

До речі, як зауважив експерт, важкий грип теж може прорідити шевелюру, спричинивши дифузну телогенову алопецію.

Проблема випадання волосся залежить і від того, які препарати довелося приймати під час коронавірусної інфекції, і як довго тривало лікування. Річ у тім, що ці чинники підвищують рівень стресу в організмі, а стрес призводить до порушення синтезу білка. Дефіцит білка неминуче впливає на стан шкіри голови та структуру волосся. При нестачі амінокислот волосся стає сухим, тонким і ламким.

Дефіцит білка неминуче впливає на стан шкіри голови та структуру волосся

Цікавий момент виявили вчені, які вивчають наслідки COVID-19. «За даними останніх досліджень, коронавірус тісно пов’язаний з андрогенами. Чоловіки з андрогенною алопецією, важче хворіють та частіше потрапляють на апарат ШВЛ”, – поділився своїми спостереженнями Володимир Пінегін.

Як відновити ріст волосся після COVID-19

Хороша новина у тому, що якщо вчасно звернутися за консультацією до трихолога, волосся можна відновити. Але ця історія не швидка, часом вона затягується на кілька місяців. Після перенесеного COVID-19 зупинити процес випадіння волосся одночасно не реально, навіть на фоні ефективного лікування волосся не перестане випадати відразу. Але в кінцевому підсумку правильне лікування дозволить відновити не тільки кількість волосся, але і їх якість.

Лікування дифузної телогенової алопеції займає щонайменше три місяці. Лікар може призначити стимулюючі лосьйони, ін’єкційні методи, такі як мезо- та плазмотерапія або проведе корекцію дефіцитних станів за погодженням з терапевтом.

Мезотерапія для волосся

Лікування дифузної телогенової алопеції проводиться, у тому числі за допомогою ін’єкційних методів

Що стосується самолікування, то в даному випадку будь-які народні засоби є малоефективними, до того ж є небезпека! Застосування масел та різних масок за бабусиним рецептом може викликати себорейний дерматит.

Це стосується і розрекламованих в інтернеті масок або бальзамів. Шкоди від них немає, але й користі небагато.

Що варто включити в раціон, щоб волосся не випадало

Пивні дріжджі вважаються найбезпечнішим різновидом БАД

Що ви можете зробити самостійно для здоров’я волосся – так це збалансувати меню за білком та вітамінами. Адже волосся майже на 80% складається з білка кератину. Важливо включати до раціону желатин (желе, киселі, холодець), нежирне м’ясо (яловичину, курчат), рибу, свіжі овочі, зелень, паростки злаків, обліпиху та бобові. У цих продуктах містяться ключові корисні речовини для здорового росту волосся: білки, вітаміни групи В, вітамін D та омега-3 жирні кислоти. Велику користь можуть принести аптечні пивні дріжджі. Це джерело білків і всієї групи вітамінів групи В. Також стане в нагоді старий добрий риб’ячий жир, джерело вітаміну D та омега-3. Риб’ячий жир та пивні дріжджі вважаються найбільш безпечним різновидом БАД – на відміну від складних багатоскладових БАД, де компоненти зібрані вручну.

Пивні дріжджі – джерело не лише білка, а й вітамінів групи В. Ці вітаміни працюють набагато ефективніше, якщо надходять усі разом. Пивні дріжджі містять вітаміни В1, В2, В6, В9, В12 і мають попит більше 20 років.

До речі, дріжджі містять вітаміни, а й продукують їх. Пивні дріжджі Екко Плюс посилені саме такими вітамінами. Завдяки цьому достатньо приймати лише 2 таблетки на день.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Останні новиники

Простий рецепт корисної та смачної граноли

Якщо ви хочете почати свій день із корисної та смачної їжі, то вам варто спробувати…

14 хв. назад

Не викидайте джинси: замочіть їх у цьому розчині, і вони перестають линяти

Усього півгодини - і джинси перестають линяти, можна сміливо їх прати та носити далі. Найбільш…

44 хв. назад

Що готує українська мама, коли чоловік та діти відмовляються їсти гречану кашу з молоком

Страви з гречаної крупи та гречаного борошна дуже корисні – це факт. Але що робити,…

1 годину назад

Що відбувається з тілом, якщо пити зелений чай щодня

Він не просто смачний і добре вгамовує спрагу — зелений чай можна назвати одним із…

2 години назад

Як відмити липкий жир з ручок газової плити без будь-яких подряпин

Жирний наліт покриває не тільки варильну поверхню плити, а й ручки. Без періодичного чищення ці…

2 години назад

Як врятувати страву, в яку додано забагато перцю: 5 лайфхаків

Від помилок на кухні ніхто не застрахований: навіть досвідчена господиняа може додати забагато перцю у…

2 години назад