Лайфстайл

Де використовують лушпиння цибулі на городі

Цибулева лушпайка, відходи, які можна зустріти практично на будь-якій кухні. Однак не всі городники знають, що використовувати лушпиння можна з користю для ділянки. Правильно використовуючи його можна отримати великий урожай і захистити город від непроханих шкідників.

Для обробки картопляних бульб

Перед посадкою бульби картоплі потребують обробки. Це захистить культуру від шкідників, які часто у ґрунті ушкоджують бульбу.

Для того щоб використовувати метод, необхідно лушпиння цибулі в кількості 2 кг залити 5 літрами води і варити протягом 20 хвилин. Після остигання картопля рясно обприскується відваром і висаджується в ґрунт.

Для мульчування грядок

Мульчування дозволяє зберегти вологу в ґрунті та захистити врожай від псування. За допомогою цибулиння можна мульчувати томати і перець.

Для приготування мульчі, лушпиння змішується з перегноєм і вистилається тонким шаром під кущами. Також слід зазначити, що лушпайка відганяє шкідників.

Захист грядок від шкідників

Використовуючи лушпиння цибулі можна позбутися таких шкідників як попелиця, білокрилка або колорадський жук.

Для обробки ділянки 2 кг лушпиння слід залити 3 літрами води та варити протягом 30 хвилин. Залишити на добу для настоювання. Отриманий відвар процідити та розпорошити за допомогою пульверизатора.

Як добрива

У лушпинні міститься велика кількість поживних для рослин речовин. Найчастіше продукт використовується для підживлення огірків та томатів. Для добрива лушпиння заливається водою в пропорції 1 до 2 і настоюється протягом 2 діб.

Отриманий настій проціджується та використовується для підживлення рослин. На один кущ використовується не менше 200 мл підживлення.

Для відновлення ґрунту

Суглинистий та твердий ґрунт часто стає причиною низького врожаю. Для того щоб зробити грунт пухким можна використовувати лушпиння цибулі. Процес дуже простий продукт розкладається тонким шаром і поєднується з грунтом.

На 1 м2 необхідно використовувати не менше 5 кг лушпиння. Згодом лушпиння перегниває і виступає якісним та бюджетним органічним добривом.

Для підвищення імунітету розсади

Слабка розсада часто погано переносить пересадку в ґрунт. Для того щоб підвищити імунітет рослин необхідно полити розсаду легким розчином лушпиння цибулі.

Для приготування необхідно 1 кг лушпиння залити 5 літрами води і прокип’ятити протягом 10 хвилин. Процідити та поливати розсаду раз на 10 днів.

Цибулева лушпайка справжній скарб для садівників. Однак, необхідно правильно приготувати розчин.

Часто дачники, не дотримуючись пропорції, завдають рослинам істотної шкоди і можуть занапастити їх.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Мода повертається або 6 причин купити тонкий ремінь цього сезону

Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…

21 годину тому

Чи можна займатися спортом з крепатурою – відповідає лікар

Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…

1 день тому

10 речей, які час викинути, якщо виповнилося 40: думка стилістів

40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…

2 дні тому

6 випадків, коли краще носити пояс

Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…

2 дні тому

Який верхній одяг та взуття носити пізно восени

Що вдягнути з настанням холодів, щоб не замерзнути? Найактуальніше питання, яке ми задаємо собі у…

2 дні тому

З яким низом носити коротку шубу

Цього осінньо-зимового сезону шуби зробили тріумфальний камбек і тепер знову носять горде звання наймоднішого верхнього…

3 дні тому