Основу харчування кротів складають дощові черв’яки, слимаки, личинки комах. Особливе місце у раціоні займають личинки хрущів. Рослинну їжу кроти не вживають. Загальні відомості про звички кротів.
Свої нори ці підземні тварини прокладають переважно у вологому чорноземі, добре удобреному органічними добривами грунті, тобто у місцях, де багато їжі – дощових хробаків, личинок. І, звичайно, там же знаходиться грядка.
Рослини кріт підриває, що часто призводить до загибелі культурних рослин. Також кріт може перетворити двір чи покіс на справжню гірську гряду – нариті купини доводиться постійно рівняти, камені прибирати.
Кроти роблять два типи ходів – тимчасові поверхневі (на глибині 1-5 см) та постійні (на глибині 15-20 см). Гнізда, які самка обладнає для народження та вирощування дитинчат (в одному посліді може бути до 9 штук), кроти виривають на глибині до 1 метра.
У пошуках їжі тварини прокладають численні ходи по грядках, ушкоджують кореневу систему рослин, знищують корисних для городу дощових черв’яків, можуть повністю вирити рослину з ґрунту та завалити ґрунтом молоді пагони.
На захист кротів варто сказати, що користь вони теж приносять чималу, поїдаючи шкідників.
Є кілька перевірених способів боротьби зі шкідником, але жоден з них не позбавить вас крота назавжди. Згодом на незайняту територію прийде черговий сліпий красень, і все почнеться новою.
Кроти дуже чутливі до запахів, тому можна покласти йому в нірку шматок речовини, що пахне, або ганчірку в ньому змочену.
Кріт не любить запаху:
Тільки пам’ятайте, що кріт прориває інший хід, в обхід неприємного запаху.
Те саме, що й мишоловки, лише трохи іншої форми та принципу дії. Можна купити у сільськогосподарському магазині або виготовити самостійно.
Кротоловки встановлюються парами в горизонтальних постійних проходах, тильною стороною один до одного, щоб упіймати тварину, з якого боку вона не йшла б.
Закопайте під тунелем крота відро або трилітрову банку, можна використати відрізану пластикову пляшку на 5 літрів. Через кілька днів перевіряйте пастку. Таким чином, можна відловити всю сім’ю кротів і навіть мишей, які користуються готовими підземними проходами.
Сучасне виробництво постачає багато препаратів та пристроїв, розроблених спеціально для того, щоб відлякувати шкідників. Починаючи від рідких розчинів і закінчуючи пристроями, що розповсюджують ультразвук, що відлякує кротів.
Тому, якщо немає бажання закопувати по дачній ділянці відра, можна спробувати нові засоби боротьби з крітами. Багато (але не всі) з них отримують позитивні відгуки.
Травень – вирішальний місяць для формування майбутніх бутонів. Правильні дії зараз забезпечать яскраве та довге…
Яскраві нарциси здатні перетворити навіть скромну ділянку на весняний сад мрії. Однак пишне цвітіння потребує…
Зелені «монстри» постійно лізуть із землі і особливо небезпечна для троянд берізка — її коріння…
Хочете, щоб півонії по-справжньому пишно цвіли, так щоб погляд неможливо було відірвати. Зрозуміло, що слід…
Багато землеробів навіть не здогадуються, що просте поєднання двох культур здатне змінити їх ділянку. Йдеться…
Що перетворює звичайний фарш на кулінарний шедевр. Виявляється, все вирішує один незвичайний компонент, про який…
Читати коментарі
бла,бла,бластптья ои о чем