Численні міфи про здорове харчування збили з пантелику багатьох із нас — ось чому так важливо знати, що рекомендують їсти (або, навпаки, не їсти) вчені.
Наприклад, не варто відмовлятися від глютена, якщо це не рекомендація твого гастроентеролога — він шкідливий лише тим людям, у яких є його непереносимість. Ось ще кілька міфів про продукти, про які тобі треба знати.
Як пояснює дієтолог Рохіні Баєкаль, дослідження, які пов’язали сою та розвиток онкологічних захворювань, проводилися на щурах. Ті ж, у яких брали участь люди, показали, що вживання сої в їжу знижує ризик раку передміхурової залози, раку молочної залози та серцево-судинних захворювань. Нічого дивного, адже соя — відмінне джерело рослинного білка, що містить усі дев’ять незамінних амінокислот.
Війна з хлібом ведеться вже багато років: останнім часом він набув репутації одного з найгірших продуктів, які можна їсти. Однак дослідження 2020 року “Association Between Plant and Animal Protein Intake and Overall and Cause-Specific Mortality”, в якому були вивчені дані 237 036 чоловіків і 179 068 жінок, отримані за 16 років, показало, що вживання рослинного білка пов’язане з нижчою вірогідністю смерті загалом і від серцево-судинних захворювань, і особливо помітною залежність стає, коли протеїни люди отримують з хліба та макаронів, а не м’яса та яєць.
Як пояснює дієтолог Торал Шах, звичайна картопля містить клітковину, вітамін В та інші поживні речовини – особливо багато їх у шкірці. Є ще один нюанс, про який важливо знати: виявляється, найкорисніше розігріті залишки приготовленої картоплі — у них більше резистентного крохмалю, а глікемічний індекс у вчорашнього пюре буде нижчим, ніж у свіжого.
Як пояснює Баєкаль, все залежить від того, як оброблялися продукти. Наприклад, заморожені фрукти та овочі часто мають таку ж поживну цінність, як і свіжі (а в чорниці після дії холоду навіть додається антиоксидантів). Немає нічого поганого в консервованій квасолі, сухофруктах, цільнозернових макаронах і тофу — уникати треба лише ультраобробленої їжі: газованих напоїв, чіпсів, упакованого печива, до складу якого нерідко входять трансжири тощо.
Як пояснює дієтолог Кетрін Рабесс, тілу потрібні вуглеводи не тільки тоді, коли ми рухаємося — вони потрібні, поки наш мозок працює, адже для цього йому потрібна глюкоза. Тож не варто відмовлятися від картоплі чи хліба після 16:00 – це лише знизить твою витривалість та здатність концентруватися.
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…
До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…
Зібрати образ — це не завжди про талант, хоча це також важливий аспект. Потрібно ще…
Ще минулої зими 2023/2024 приталені пуховики були нічним кошмаром будь-якої модниці. Однак за останні місяці…
Верхній одяг - одна з найважливіших складових гардеробу на холодний сезон. Якісна куртка, пальто або…
Тренди змінюються. І категорію взуття воно також не обійшло. А це означає, що настав час…