Здоров'я

Продукти, які не можна їсти на голодний шлунок

Ти напевно в курсі, що свіжий сік не варто пити натщесерце. Але лише ним перелік небезпечних для шлунка продуктів не обмежується!

Дріжджі, що входять до складу булочок, дратують стінки шлунка і викликають підвищене газоутворення.

Солодощі

Потрапивши до шлунка, солодка їжа викликає викид інсуліну. Для підшлункової залози це як грім серед ясного неба: зі стану повного спокою потрібно перейти в режим аварійної роботи. Це може призвести до збоїв у роботі травної системи, а при тривалому зловживанні солодким натщесерце – до діабету.

Йогурт та інші кисломолочні продукти

Заради справедливості відзначимо, що особливої шкоди йогурт або кефір натще не принесуть, але… і користі теж. Соляна кислота, що знаходиться в шлунку, вбиває всі корисні бактерії, тому ця їжа перетворюється для організму просто на баласт.

Груші

Груба клітковина, на яку багаті груші будь-якого сорту, дуже гарна для кишечника, але для цього його потрібно «розігнати» іншою їжею. Тому як десерт груша – практично ідеальний вибір, а натщесерце вона дасть відчуття тяжкості в шлунку і може навіть пошкодити його слизову.

Помідори

Томати багаті на дубильну кислоту, яка при контакті з соляною (шлунковим соком) підвищує кислотність середовища настільки, що може призвести до виразки.

Банани

Багаті магнієм, банани дуже корисні для організму, але якщо ти почнеш свій день з бананового смузі або додаси банан у кашу, магній засвоиться занадто швидко, а для серцевого м’яза це зайва загроза.

Огірки та інші зелені овочі

Не варто починати день із салатів взагалі: у сирому вигляді овочі перетравлюються повільно, а якщо достатня кількість шлункового соку ще не виробилася — дуже повільно, і поки організм почне розщеплювати кислоти, що входять до складу овочів, вже створиться сприятлива ситуація для виникнення печії.

Глід

Компот або відвар глоду часто рекомендують при нестачі вітаміну С, і це цілком виправдано. Однак – не на голодний шлунок, кислотність підскочить до небезпечних значень.

Молоко та сир

Багаті білком продукти хороші лише у поєднанні з клітковиною. Інакше організм моментально розщепить протеїни на марні складові та утилізує.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Денім та стрази: тренд сезону весна-літо 2025

Джинси залишаються важливим базовим предметом одягу. Лаконічні, стримані, класичні — такими їх радять вибирати для…

3 години тому

Шість причин для здоров’я почати присідати щодня по 20 разів

Регулярні фізичні вправи потрібні для здоров'я. Це не є новиною, адже істина добре всім відома.…

13 години тому

Принти, вишивка та деталі: п’ять трендів жіночої білизни в 2025 році

В цьому році увагу приділяють не тільки вибору взуття, верхнього одягу та визначають найтрендовіші джинси.…

14 години тому

Три стильні комбінації одягу з різними фактурами в образах

Стилістичний метод вдосконалення образу полягає у комбінуванні одягу з різним типом фактур. Це робить його…

17 години тому

Вправа проти болю у попереку: ефективність за 1 хвилину

Проблем з больовим синдромом не завжди можна уникнути, а от зменшити його прояв можна без…

17 години тому

Найпопулярніші українські кольори в модних образах на весну 2025 року

Немає нічого милішого для української душі та серця, ніж бачити в кежуал образах улюблені кольори.…

20 години тому