«Криві зуби? Та тут нема чого дивуватися, це у тебе від мами або тата!». Якщо ти хоч раз чула щось подібне на свою адресу, то напевно думала, що не заслуговуєш на проблеми із зубами тільки тому, що вони були у твоїх родичів. Але, на жаль, з генетикою не посперечаєшся, і наявність деяких складнощів у ротовій порожнині дійсно передається у спадок. Хороша новина у тому, що навіть погані гени можна нейтралізувати. Як? Ми дізналися у стоматолога.
Якщо твої батьки мають шикарну посмішку, незважаючи на відсутність належної гігієни ротової порожнини, не поспішай радіти. Цей факт може зіграти з тобою злий жарт. Виявляється, схильність до карієсу не передається генетично, а значить регулярно чистити зуби ниткою і щіткою з пастою, щоб уникнути проблем все одно доведеться.
Єдине, що могли вплинути твої батьки – хімічний склад слини. Так, якщо в тебе в ротовій порожнині більше «поганих» бактерій, що викликають захворювання тканин зубів, то й ризик отримати карієс у тебе набагато вищий, ніж у тих людей, у яких таких бактерій майже немає.
Від захворювань ясен теж ніхто не застрахований. Так само, як і у випадку з карієсом, велику роль тут має регулярна та правильна гігієна ротової порожнини. Слина хоч і допомагає змивати із зубів та ясен шкідливий наліт, але прибрати його повністю не може.
Наприклад, у деяких людей через генетичний фактор слини виробляється недостатньо, і ризик зараження та складного перебігу захворювання в рази вищий. Саме тому варто стежити за якістю чищення зубів та регулярно відвідувати стоматолога. Адже набагато простіше запобігти проблемі, ніж потім її вирішувати, чи не так?
Незважаючи на те, що відтінок зубів безпосередньо пов’язаний із спадковим фактором, ти можеш вплинути навіть на нього. Щоправда, не на краще. Кава, чай, вино та сигарети – ось головні винуватці появи жовтого відтінку на зубах. Те саме можна сказати і про деякі ліки. Тому, якщо хочеш, щоб твоя посмішка залишалася такою ж сліпучою, варто вживати все перераховане вище з обережністю і почуттям міри.
Ну а тим, хто не може обійтися без куріння і напоїв, що бадьорять, повернути колишній колір емалі допоможе відбілювання зубів. Ця процедура доступна в багатьох клініках, але головне грамотно підібрати систему відбілювання та грамотного лікаря, який знає, як не нашкодити зубам.
Хоча прикус здебільшого залежить від спадковості, і найчастіше ми запозичуємо його від батьків, є низка інших причин, які впливають на формування твоєї посмішки. Це, наприклад, патологічне, неправильне дихання. Коли ти постійно дихаєш із відкритим ротом, наприклад, через закладеність носа, то прикус згодом стає неправильним. І твої родичі не мають до цього жодного відношення!
Але, на жаль, на генетичну схильність до скупченості зубів та патологічного прикусу ти вплинути ніяк не зможеш. Тут на допомогу тобі прийде грамотний ортодонт, який виправить прикус та допоможе отримати гарну посмішку.
Як бачиш, на здоров’я зубів в ротовій порожнині впливає ціла сукупність факторів, і генетика тут грає далеко не головну роль. Якщо ти знаєш про свої схильності, то тобі буде простіше справлятися з ними за допомогою правильно підібраного раціону харчування, коригування способу життя та регулярної гігієни вдома та в кабінеті стоматолога. До того ж, якщо ти обмежиш вживання солодкого та газованих напоїв і перейдеш на бік здорової їжі, то зробиш внесок не лише у свою гарну усмішку, а й у підтримку імунітету.
Модні покази пройшли, тож настав час підбивати підсумки та готуватися до нового сезону. Він вже…
У холодну пору року може здатися, що волосся живе своїм життям — не хоче лежати…
Аксесуари мають особливу «суперсилу» — не секрет, що вони здатні змінити образ до невпізнанності. Одягніть…
Тренд на довгі рукавиці задає нову динаміку їх використання в образах. Вони привертають увагу, стають…
Одним з центральних елементів наших гардеробів став пуховик. Так, цього сезону на модній арені чимало…
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…