Збирати листя чи не збирати. Шекспір про це не питав в своїй відомій поемі про Гамлета, але садівники часто задаються питанням доцільності цих дій. Пропонуємо поговорити про це дещо детальніше.
Листя дійсно можна не збирати, але при умові, що ви впевнені в його здоровому стані. Дерева, з яких воно падало повинно бути ідеальним в санітарному плані. Листя може слугувати накривним матеріалом для грядок, виконувати роль добрива, яке самостійно утвориться в процесі перегнивання. Зокрема, опале листя люблять дощові хробаки. А вони на ділянці хороші гості, які покращують ґрунт.
Вона протилежна першій відповіді. Мова піде про збудників хвороб та шкідників. Яблуні, вишні, черешні, сливи, алича та інші дерева досить рідко бувають абсолютно здоровими. Постійно треба проводити обробки, санітарні обрізки, боротися зі шкідниками.
В цьому аспекті виникає великий ризик повторного зараження дерев на ділянці. Все через те, що в опалому листі можуть бути збудники хвороб. Вони перезимують, а навесні почнуть свої шкідливі справи. Отже, в тому листі можуть зимувати:
Є ще один важливий момент. Падалицю з фруктових дерев обов’язково потрібно прибирати. Якщо плоди опали, а ще й раніше терміну, переважно вони зі шкідниками або заражені хворобами. Який варіант відповідей підходить для вашої ділянки, вирішувати тільки вам.
Якщо вдома є коти та собаки, потрібно проявити обережність в виборі кімнатних рослин. Особливо це…
В образі важливі всі компоненти, але не все залежить від трендовості моделі одягу, фасону. Вагоме…
«І так нормально!», «Може бути», «Ну, не викидати ж нову річ» — такі фрази можна…
З гарбузом можна приготувати дуже смачну та ніжну на смак запіканку. Страва, яку можна запропонувати…
Серед базових речей в гардеробі жінок є зручний та комфортний кардиган. В'язаний одяг розширює можливості…
Стимулювання дорослих кущів проводять не тільки обрізкою для нарощування нових та молодих пагонів. Підживлення відповідними…