Кулінарія

Чи потрібно замочувати цукати перед додаванням в тісто

Помилково думати, що раніше додавали тільки горіхи та родзинки в випічку. Цукати мають давню історію в кондитерській справі. Ще древні китайці та мешканці Месопотамії використовували мед та пальмовий сироп для зберігання різних продуктів. Зокрема, фруктів.

В наші дні цукати стали невід’ємною частиною кондитерської справи. Хоча всі про них знають та часто використовують, одне питання залишається без змін. Мова йде про факт замочування перед додаванням в тісто. Одні кажуть, що в цьому немає потреби, інші доводять протилежну думку.

Відповідь на питання

Почнемо з того, що треба брати до уваги м’якість цукатів. Якщо вона помірна, можна їх додавати в тісто без попереднього замочування. Так вони збережуть фруктові шматочки та будуть відчуватися в випічці.

Якщо цукати надто сильно засохли, варто над ними попрацювати. Просто залити водою не вийде. Для досягнення потрібного ефекту пересохлі шматочки фруктів треба проварити в цукровому сиропі не менше 10 хвилин. Вогонь роблять повільним. Періодично пробуйте цукати на смак.

Якщо за певним рецептом цукати треба вимочувати, може бути рекомендована тепла вода. Окрім того, можна помістити їх в цукровий сироп, сік. Для дорослої випічки найкраще вимочувати цукати в алкоголі, наприклад, в ромі. Це буде дуже ароматна випічка, яку ніхто не зможе забути. Бренді, коньяк також підійдуть.

Настоювати цукати в алкоголі треба не менше 12 годин. Переважно таку заготовку кладуть при випіканні штолена, який є різновидом різдвяної німецької випічки.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

18 години тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

2 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

3 дні тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

3 дні тому

Дієтолог розповіла, чи правда, що сирі овочі корисніші

Хоча деякі корисні для організму поживні речовини можуть руйнуватися при нагріванні, як варені, так і…

3 дні тому

Як, не здаючи аналізи, виявити дефіцит йоду: тест у домашніх умовах

Йод відіграє важливу роль у синтезі гормонів щитовидної залози, а його дефіцит в організмі відразу…

5 днів тому