Здоров'я

Нутриціолог пояснила, які фрукти та овочі небезпечні навесні

З приходом весни прилавки магазинів наповнилися зеленню, овочами та яскравими фруктами нового врожаю. Але не всі овочі та фрукти принесуть бажану користь організму. Нутриціолог Гончар застерегла від вживання навесні свіжих, яскравих та великих овочів та фруктів.

Подробиці

За її словами, найчастіше виробники прискорюють процес дозрівання сезонних плодів за допомогою нітратів, які при надмірному попаданні в організм провокують алергії та отруєння, порушують роботу щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту. Також нітрати можуть накопичуватися в людини, викликаючи хронічну інтоксикацію.

До фруктів і ягод, багатих на хімічні речовини, відносять:

  • яблука – їх шкірку покривають дифеніламіном, який призводить до отруєнь і навіть провокує зростання злоякісних новоутворень;
  • полуницю – її обробляють метилбромідом, хлорпікрином та Telone. Ці добавки для збільшення терміну зберігання можуть стати причиною утворення ракових клітин та спровокувати порушення роботи щитовидної залози;
  • виноград – майже 60% плодів оброблено хімічними речовинами, у тому числі небезпечними хлорпірифосом та інсектицидом. Надлишок цих речовин в організмі може стати причиною кашлю, задишки, діареї та запаморочення.

Овочі та зелень, як зазначає експерт, теж зазнають негативного впливу пестицидів. При цьому найчастіше хімікатами обробляють селера, шпинат, болгарський перець та огірки.

При покупці ранніх овочів та фруктів експерт радить звертати увагу на їхній зовнішній вигляд. Не варто брати надто великі та яскраві плоди — вони явно містять у собі масу хімічних добавок. Блиск і “глянсова” поверхня натякає ще й на зовнішню обробку фруктів та овочів воском або парафіном.

Навесні, на думку Гончара, краще купувати яблука торішнього врожаю.

“Так, вони не такі красиві, як натерті воском, але корисні та безпечні”, – вважає вона. – “Якщо ж ви купили “глянцеві” яблука, то перед тим, як їх з’їсти, ретельно промийте плід під проточною водою, потім вимочіть у воді та очистіть від шкірки. Вимочування овочів, фруктів та зелені перед вживанням знижує концентрацію небезпечних сполук”.

Щоб не отруїтися “зеленим” салатом, вибирайте сухі овочі без тріщин та інших ушкоджень. Так, огірки не повинні бути м’якими на дотик, а коріння на помідорах мають бути зеленими. Щоб заблокувати розмноження нітробактерій у шлунку фахівець радить усі свіжі овочеві салати збризкувати соком лимона.

“Відмінна альтернатива свіжим фруктам навесні – заморожені ягоди: обліпиха, смородина, малина. Вони не поступаються своїми корисними властивостями і зберігають всі вітаміни», – уклала нутріціолог.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Як прибрати вм’ятини з лінолеуми за 30 секунд

Лінолеум — практичний матеріал для підлоги. Його легко вкладати, мити, але від важких предметів та…

12 години тому

Чи можна мити ламінат мийним пилососом

Волога та деревина погано сумісні. Надмірна волога псує натуральний матеріал. У випадку з ламінат ситуація…

13 години тому

Ефективний спосіб нейтралізації запаху сечі з постільної білизни та одягу

Якщо вчасно не впоратися з забрудненням, можлива проблема. Запах ніби в'їдається в волокна та набуває…

15 години тому

Як сушити рушники та килимки, щоб не утворився запах сирості

В ванній кімнаті рушники та килимки постійно знаходяться в використанні, адже ніхто не буде їх…

2 дні тому

Як легко відмити решітку з плити, яка вкрилася товстим шаром жиру

Не дивно, що решітка на кухонній плиті швидко вкривається товстим шаром жиру. Проблема полягає в…

2 дні тому

Чи безпечно залишати пральну машину постійно включеною в розетку

Про пральні машини між експертами, сервісними службами та споживачами постійно точаться розмови та суперечки щодо…

2 дні тому