Фітнес

Чому не можна йти в зал при болю в м’язах і як прискорити процес відновлення

Багато хто звикли оцінювати ефективність тренування ступенем болю в м’язах наступного дня. Але такий підхід не тільки не сприяє кращим результатам, а й може звести їх нанівець.

Чому важливо дотримуватися балансу між тренуваннями та відпочинком і як прискорити процес відновлення, відповість Ксенія Літвінова, відома українська тренерка, співвласниця спортцентру “Фактура”.

“Під час тренування ми навмисно вимотуємо свій організм, тому щоб відновитися після стресу і працювати в колишньому режимі, йому потрібен відпочинок. Цей період для  кожної людини різний залежно від інтенсивності занять і індивідуальних особливостей людини. Але в ідеалі наступне тренування має бути тільки в тому випадку, якщо організм відновився після попереднього. І хоч від одного заняття з болем у м’язах нічого не станеться, згодом втома може накопичитися настільки, що організм дасть сигнал у вигляді небажання йти до зали.

Понад те, прогрес від тренування відбувається у період відновлення. У залі м’язи сідниць не збільшуються, вони ростуть саме під час відпочинкової фази. І чим краще буде відновлення, тим більше шансів досягти видимого результату від занять.

Що впливає якісне відновлення?

Режим дня, харчування та здоровий сон – це складові процесу відновлення. Але основне зростання м’язів та інших показників відбувається під час сну. Тому важливо стежити за його якістю – лягати до 23:00 і спати хоча б 7-8 годин у темному приміщенні, щоб мелатонін вироблявся природним шляхом.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

“Приводить до спалахів гніву”: вчені назвали вік, до якого дітям не можна часто користуватися планшетом

Дошкільнята, які використовують планшет для розваги, не завжди можуть справлятися зі своїми емоціями, що призводить…

1 день тому

Онколог назвала свій улюблений фрукт, що «знижує ризик розвитку раку»

Онколог і за сумісництвом дієтолог з Вашингтона Ніколь Ендрюс прославилася в TikTok завдяки порадам у…

1 день тому

Ця приправа зменшує симптоми депресії на 42% лише за 4 тижні

Дослідники з Університету штату Арізона виявили, що у людей із надмірною вагою ця приправа здатна…

2 дні тому

Вчені довели, що картопля в мундирі корисніша за рис

Нещодавнє дослідження вчених з Університету Невади показало, що картопля може бути кориснішою за рис, особливо…

5 днів тому

Гімнастика для кишечника: легка розминка, яка допоможе швидко сходити до туалету

Існує багато способів прискорити процес дефекації. Найголовнішими правилами нормального функціонування ШКТ є рекомендована кількість клітковини…

1 тиждень тому

Краща дієта для шкіри та волосся: як схуднути та залишитися красивою

Для краси волосся та шкіри дуже важливо, щоб меню було різноманітним. Саме збалансоване харчування з…

2 тижні тому