Лайфстайл

Як визначити, коли настав час міняти подушку

Подушка – незамінний атрибут, без якого просто неможливо забезпечити здоровий сон. Подушку потрібно регулярно міняти, навіть якщо ви вже встигли до неї звикнути.

Визначити терміни, коли настав час міняти подушку, допоможе інформація на етикетці.

Навіщо міняти подушку

Фахівці стверджують, що якщо не змінювати подушку через певний час, можуть виникнути такі проблеми.

  1. Алергічні прояви. У цьому випадку причиною можуть стати паразити, які оселилися у наповнювачі. До основних алергічних реакцій відносять нічний кашель і нежить.
  2. Поява подразнень на шкірі. У процесі експлуатації подушок може зноситися як наповнювач, так і чохол. Пір’яні подушки часто проколюють чохли гострими наконечниками. Вони можуть спричинити подразнення епідермісу.
  3. Головний біль. Через певний період подушка може втратити форму. Внаслідок цього в процесі сну можуть перетискатись кров’яні судини. В результаті цього у людини з’являються больові відчуття.

Якісне прання та дезінфекція не завжди можуть повернути подушці колишній стан. Фахівці стверджують, що ці моменти негативно впливають на якість сну.

Чому важливо вибрати правильну подушку

Забезпечити здоровий сон допоможе правильно підібрана подушка. При цьому вона зможе подарувати відчуття комфорту і допоможе запобігти болючим відчуттям. Регулярна заміна подушок допоможе запобігти впливу алергенів на організм.

Сон на потрібній подушці позитивно позначається на вашому здоров’ї. В результаті цього у вас буде міцний, здоровий сон. Якщо не змінювати подушку, то може виникнути депресія та проблеми з серцем.

Коли настав час міняти подушку

Подушки рекомендується змінювати кожні 2-3 роки. У деяких випадках може знадобитися більш часта заміна. Визначити необхідність заміни подушки допоможуть такі ознаки.

  1. Після сну виникають головні болі та м’язові спазми. Головний біль може бути наслідком сну на старій подушці. М’язові спазми найчастіше спричинені недостатньою підтримкою шиї у процесі сну. Правильна подушка має підтримувати не лише голову, а й шию.
  2. Подушка почала деформуватися. Подушка, яка втратила форму, не може повноцінно підтримувати голову. Щоб уникнути дискомфорту, її можна регулярно струшувати, але краще придбати нову.
  3. Поява перших ознак алергії. У подушках часто накопичується волога, яка притягує частинки пилу. Саме пил є одним із найпоширеніших алергенів. Додатковий внесок у нездорову атмосферу також вносить дихання та слиновиділення. Якщо людина схильна до алергії, то міняти подушку потрібно кожні 2 роки.
  4. Подушка служить понад 2 роки. За період служби стара подушка вже встигла перетворитися на живу екосистему.
  5. Наявність неприємного запаху у подушці. Неприємний запах найчастіше викликаний бактеріями чи пліснявою.

Якщо виявили ці ознаки, потрібно відправитися в магазин і вибрати нову подушку для сну. Щоб завжди висипатися, краще вибирати подушки з натуральними наповнювачами.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як допомогти вижити рослинам в саду в сильну спеку

Буде сильна чи ні — час покаже, а до того моменту потрібно приготуватися. Висока температура…

3 години тому

Блуза з рюшами стала наймоднішою в літньому гардеробі 2025

Для жінки важливо мати ефектний вигляд з нотами загадковості, романтичності. Такий образ властивий прекрасній половині…

4 години тому

Як позбутися целюліту в домашніх умовах: методи та засоби

Целюліт викликає неоднозначні почуття. Про нього сперечаються, намагаються виправдовувати та одночасно обурюються його появою. В…

8 години тому

Як носити небанально сорочку-плаття в літніх образах

На плаття-сорочку можна подивитися під зовсім іншим кутом. Річ, яка відкриє нові можливості для створення…

14 години тому

Три причини носити більше спідниць, ніж суконь

Між сукнями та спідницями різниця не така вже й велика. Якщо ви так думаєте, тоді…

15 години тому

Не робіть цю помилку в липні: вона зіпсує врожай часнику

До липня часник активно нарощував зелену масу, формував голівки. Вегетаційний процес пройшов основний шлях. Тепер…

16 години тому