Здоров'я

Як зрозуміти, що є гормональний дисбаланс: 6 змін тіла, які мають насторожити

«У мене, напевно, гормональний дисбаланс», — так багато хто говорить, пояснюючи своє погане самопочуття, слабкість, відсутність настрою. Але, звичайно, таке припущення потребує конкретики, і якщо порушення вироблення гормонів справді є, його потрібно виявити, скоригувати і покращити собі життя. Лікарка-ендокринолог Анатасія Галецька розкрила основні ознаки: якщо ти зіткнулася з такими симптомами, важливо вирушити до лікаря, а не чекати, доки все налагодиться само собою!

Гормональна система людини – дивовижний, тонко влаштований механізм, який реагує на найменші зміни довкілля. У цьому її мінус, тому що вивести систему з рівноваги здатна будь-яка дрібниця. Гормони відповідають за підтримку балансу в організмі як фізичного, так і емоційного. І розлади у цій сфері можуть бути напрочуд різноманітні.

Порушення менструального циклу

У більшості жінок менструальний цикл триває від 21 до 35 днів, проте може виявитися як коротшим, так і довшим. Також критичні дні можуть супроводжуватися рясними, або ж навпаки, дуже мізерними виділеннями, болями, або зовсім відсутніми більше місяця. Будь-яка зміна менструального циклу означає гормональний дисбаланс і вимагає обов’язково звернення до гінеколога і ендокринолога.

Перепади настрою

При зміні емоційного фону пацієнти записуються до психолога або навіть невролога, а слід було б насамперед відправитися до ендокринолога, щоб виключити гормональну причину. Спалах люті, депресивні стани, постійна втома – все це може бути ознаками порушення роботи ендокринної системи, які потребують обстеження.

Проблеми з вагою

Надлишкова вироблення гормону пролактину, захворювання надниркових залоз, зниження функції щитовидної залози, порушення обмінних процесів такі як інсулінорезистентність і цукровий діабет нерідко призводять до появи зайвих кіло.

Однак, якщо пацієнт починає різко худнути і не може набрати вагу, це теж вселяє тривогу, тому що це може свідчити про гіперфункції щитовидної залози, а в поодиноких випадках – навіть про цукровий діабет (так, при цукровому діабеті не всі повнішають).

Складнощі із зачаттям

Вся ендокринна система відповідає за репродуктивну функцію людини, у зв’язку з чим логічно припустити, що, зіткнувшись з ненастанням бажаної вагітності, необхідно в першу чергу виключити ендокринні порушення. До безпліддя можуть спричиняти гормональні порушення функції щитовидної залози, гіпофіза, статевих органів.

Випадіння волосся на голові, зайве волосся на тілі в «чоловічих» зонах, висипання

При появі зайвого волосся на обличчі, грудях та інших частинах тіла, які зазвичай не мають у жінок вираженого волосяного покриву, причиною нерідко виявляється збій гормональної системи. Як правило, він супроводжується помітним випадінням волосся на голові та висипаннями на обличчі та тілі. Такі процеси лікарі пов’язують із переважанням гормонів-андрогенів в організмі жінки. Аналізи розставлять крапки над i.

Зниження лібідо

Лібідо досить складне поняття, його неможливо виміряти об’єктивно, оскільки воно перебуває у сильній залежності від психогенних факторів. Однак порушення роботи статевих гормонів, а також низка ендокринних патологій призводять до зниження лібідо. Це добре відчувають не тільки жінки в періоді менопаузи, а й чоловіки під час андропаузи (зниження вироблення андрогенів у чоловіків).

Будь-які зміни стану вимагають спостереження та звернення до фахівців, щоб уникнути ускладнень. Не треба чекати, що «пройде саме»!

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Чому варто спати на лівому боці, щоб поліпшити здоров’я: 5 причин

Чи замислювались ви колись, на якому саме боці вирушати в обійми Морфея? Ні? А ось…

14 години тому

Коли краще їсти, до чи після тренування: вчені знайшли відповідь

Питання про те, коли все ж таки треба їсти — до тренування чи після нього,…

14 години тому

Румяний омбре-манікюр: тренд, який буде хітом восени та взимку

Такий варіант дизайну нігтів, напевно, порадує любительок мінімалізму. А ще він чудово виглядає і на…

2 дні тому

3 найкращі гарніри для жінок 45+: прискорять метаболізм і продовжать молодість

Вуглеводи - це невід'ємна частина здорового раціону харчування незалежно від віку. Але якщо в молоді…

2 дні тому

Як уникнути набряків: причини їх появи та найкращі методи боротьби

Набряки не найгірше, що може бути, тим паче, якщо ти знаєш, від чого саме вони…

3 дні тому

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

4 дні тому