Лайфстайл

У чому користь мікрозелені і за що її люблять нутріціологи

Мікрозеленню називають дуже молоді пагони рослин, зрізані на етапі утворення перших листочків. Цим вона відрізняється від проростків, які зазвичай збирають ще раніше – практично одразу після проростання насіння. Для вирощування мікрозелені здебільшого беруть не бобові та зернові, а трави, деякі види салатів, коренеплодів, а також хрестоцвітні – різні сорти капусти.

Вирощувати мікро-зелень почали ще у 80-х роках минулого століття, проте популярність вона набула відносно нещодавно. Багато в чому цьому сприяв її максимально естетичний зовнішній вигляд: маленькі паростки чудово виглядають на фотографіях в Instagram-аккаунтах відомих ресторанів та фітнес-блогерів.

Крім фотогенічності, мікрозелень може похвалитися високою харчовою цінністю, за яку її так шанують нутріціологи. У момент, коли паросток зрізають, він перебуває у стадії активного зростання, тобто. концентрація корисних речовин у ньому максимальна.

Молоді пагони — справжнє джерело антиоксидантів: вони багаті на каротиноїди, вітамін С і поліфеноли. Всі вони необхідні для захисту організму від пошкоджень вільними радикалами, запобігання запальним реакціям, уповільненню старіння та захисту організму від згубного впливу ультрафіолетових променів. Крім того, вітамін С стимулює вироблення колагену та гіалуронової кислоти та дарує шкірі природне сяйво. Мікрозелень також багата на різні мікроелементи — серед них магній, мідь, калій, цинк і залізо. Вони необхідні для здоров’я серцево-судинної системи, нормальної когнітивної функції та зміцнення імунітету.

Як ви могли здогадатися, за такого вражаючого складу, мікрозелень практично не містить калорій, а значить вона – ідеальна складова корисного раціону. Ще одна перевага мікрозелені – її делікатний смак. Він менш різкий, ніж у звичайної зелені, але при цьому добре відчувається.

Купуйте в магазинах готові мікси із мікрозелені або створіть свою неповторну комбінацію. В силу високої популярності продукту, на ринку можна знайти різні види паростків: від запашного чебрецю і орегано до буряків і моркви. Додайте пагони в салати, сандвічі, смузі, прикрашайте нею гарячі та холодні страви і не бійтеся експериментувати.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Які джинси будуть трендовими в сезоні весна-літо 2025 року

Денім є найпопулярнішим в гардеробі багатьох жінок. З джинсами можна створювати безліч образів, які будуть…

7 години тому

П’ять найчастіших помилок в образі нареченого

Весілля стає модним випробуванням не тільки для нареченої. Чоловікам також потрібно чимало продумати, вибрати, поєднати.…

8 години тому

П’ять складників для ідеального ґрунту для монстери

Тропічна рослина, яка захоплює своїм розкішним листям. Саме воно є декоративно цінним. Монстера прикрасить собою…

9 години тому

Спорт та класика — трендові образи на весну 2025 року

Модна стилізація образів зі спортивним одягом та спідницями — один з трендових напрямів цього року.…

10 години тому

Як приготувати пухкі оладки без соди та дріжджів

Оладки виходять пласкими або ж твердими, якщо не додати розпушувач? Насправді навіть без соди та…

12 години тому

Глобальні тренди 2025 року, які будуть актуальними не один рік

Нові тренди захоплюють не тільки весну. Бахрома, пастельні відтінки, широкоплечі силуети, кльош — багато цікавого…

12 години тому