Слово «перекус» часто використовується в негативному контексті невипадково. Адже здоровим він може бути тільки в тому випадку, якщо у вашому снеку містяться всі поживні речовини, необхідні організму, та ще й у правильному балансі. Снекі предствлені в списку нижче, незважаючи на свою популярність у деяких адептів ЗОЖ, насправді не такі корисні, як про них прийнято думати.
Такі перекуси можуть швидше нашкодити вам, посиливши почуття голоду, ніж зарядити енергією:
Приємно вірити в корисні властивості подібних напоїв, коли ти знаєш, що вони на 100% складаються з натуральних продуктів. Але в одній пляшці такого соку міститься 50 г цукру, тобто 12,5 чайних ложок. І хоча такі соки дійсно виготовляються з натуральних продуктів, волокна овочів і фруктів, витягнуті під час вичавлювання, нічим не кращі за коробку солодощів.
Замість соку краще з’їсти якийсь фрукт або сирі овочі (морква, огірок, селера). Клітковина, яку містять плоди, уповільнює вивільнення цукру та дає необхідну енергію.
Знамениті своєю низькокалорійністю рисові хлібці насправді абсолютно марні для організму. Крім того, вони мають дуже високий індекс глюкози. Це означає, що вуглеводи, які вони містять, швидко всмоктуються в кровообіг і підвищують рівень цукру в крові.
Замість рисових хлібців вибирайте вівсяні. Вони містять більше клітковини, вітамінів та мінералів. А ще вони виготовлені з цільного зерна, тому мають нижчий індекс глюкози.
Дуже популярне перекушування, яке часто містить стільки ж цукру, скільки і батончик з шоколаду. Напис “натуральний” на упаковці зовсім не означає, що так і є. Він може бути натуральним, але не варто забувати, що такі батончики виготовляються в основному із сухофруктів, меду та сиропів, а все це – чистий цукор.
Замість подібного батончика краще з’їсти жменю сирих горіхів. Білок регулює рівень цукру в крові та допомагає впоратися з потягом до солодкого.
Так, дієтичні напої не містять цукру, зате містять штучні підсолоджувачі (наприклад, аспартам), який солодший за звичайний цукор в 13 000 разів. Регулярне споживання цих підсолоджувачів може збільшити потяг до солодкого.
Замість дієтичного напою краще купити газовану воду, додати до неї фрукти та дати воді настоятися.
Жири у йогурті зазвичай замінюються на цукор. Це робиться для того, щоб йогурт залишався смачним.
Натомість оберіть простий йогурт з пробіотиками і додайте свіжих фруктів для смаку, а ще краще зробіть такий йогурт самостійно, використовуючи кисло-молочні бактерії.
Уявіть собі ситуацію: з’їсти десять абрикосів за один раз. Це, звичайно, можливо, але малоймовірно. А ось курагу (сушений абрикос), яка корисна у малих кількостях і шкідлива у великих, можна їсти довго та багато. Крім того, в сухофруктах часто містяться консерванти та цукор.
Натомість скоротіть кількість сухофруктів, а краще додайте до них трохи горіхів. Так ви збільшите споживання білка та зменшите споживання цукру.
Незважаючи на те, що ці чіпси виготовляються з овочів, вони так само калорійні, як і звичайні. Справа в тому, що як картопляні, так і овочеві чіпси обсмажуються в олії. У процесі смаження вітаміни та поживні речовини в овочах руйнуються.
Замість них як перекус спробуйте жменю свіжого гороху. Він допоможе вам довго зберегти ситість.
З колготками історія може скластися за різними сценаріями. Вони можуть або ефектно доповнити образ, або…
Штани палацо — одна з найкращих речей для гардероба. Стиль, елегантність, вишуканість, довершеність форми —…
Жакет або піджак — немає принципової різниці, що саме будете носити. В цілому вони схожі…
Найчастіше господині замішують паску на дріжджовому тісті. Всім відомо, що воно буває вередливим. Багато чого…
Солодкий зелений горошок — це та смакота, від якої просто неможливо відмовитися. Можна сіяти одним…
Тренчі, тренчі, тренчі — про них постійно говорять. При згадуванні цього слова одразу виникає образ…