Здоров'я

Як правильно приймати добавки з клітковиною, щоб отримати максимальний ефект

Клітковина – найважливіший елемент здорового харчування, який відповідає за нормальне функціонування кишечника. Багато хто заповнює щоденну норму цього нутрієнта за допомогою спеціальних добавок. Але як зробити це правильно, щоб не нашкодити організму та усунути проблеми з походами до туалету?

Клітковину потрібно їсти щодня. Завдяки цьому компоненту можна врегулювати апетит, знизити цукор у крові, схуднути, налагодити роботу ШКТ і позбутися запорів.

Золотий стандарт споживання клітковини дорівнює приблизно 30 г на день. На жаль, таку кількість клітковини складно отримати зі звичного раціону більшості людей, у якому катастрофічно мало злаків, свіжих фруктів та овочів. Саме тому лікарі рекомендують приймати добавки з клітковиною: наприклад, висівки, псилліум або розчинні волокна різних злаків та рослин.

На відміну від більшості інших БАДів, що вимагають дотримання чітких правил прийому, пити клітковину можна у будь-який зручний момент. Щоправда, існує пара хитрощів, завдяки яким її прийом стане кориснішим: причому як для здоров’я, так і фігури.

За 15 хвилин до їжі

Експерти радять пити клітковину незадовго до їжі, будь це сніданок, обід чи вечеря. За такої схеми прийому клітковина розбухне в шлунку і дозволить знизити кількість з’їденого без ризику відчути дискомфорт або голод.

На ніч

Ще одна популярна тактика – споживання клітковини незадовго до сну. По-перше, це дозволяє налагодити роботу кишечника та підвищити шанси на комфортну дефекацію з ранку – це актуально для тих, хто страждає від запорів. А по-друге, знову зазначимо, що клітковина непогано бореться із апетитом. Вона позбавить тебе неприємного відчуття порожнечі в шлунку – і дозволить швидко заснути, не наївшись на ніч шкідливостей.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Чотири тренди верхнього одягу сезону зима 2024-2025

В цьому сезоні з'явилося багато новинок в категорії верхнього одягу. Не єдиними пуховиками та куртками…

2 години тому

Три предмети одягу довжиною до коліна: тренди осінь-зима 2024/2025

Всіх очікує оновлення гардероба, адже в моду ввійшла нова довжина одягу. Будьте готові до цього,…

4 години тому

Які речі з деніму знадобляться взимку: 4 модні варіанти

Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…

9 години тому

Манішка замість шарфів та шапок — трендовий аксесуар для жінок та чоловіків

Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…

10 години тому

З принтом і без: модні моделі светрів на холодну зиму

Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…

14 години тому

Водолазка під сорочку: стильна альтернатива светру

Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…

17 години тому