Дослідження підтверджують, що вплив холодом може мати сприятливий вплив на організм. У тому числі холодні душі та ванни допомагають схуднути.
Худнути можна по-різному. Хтось вірить у інтервальне голодування, інші вкладають усі сили у спорт, а треті намагаються вмістити всі корисні елементи у скромні 1200 калорій на день.
Лікарка Сара Каят — одна з постійних гостей програми This Morning на ITV — дала коментарі щодо одного з популярних методів боротьби із зайвою вагою, відповівши на запитання, чи справедливо вважати холодний душ або занурення в холодну воду одним із ефективних способів схуднення.
У розмові з Філіпом Шофілдом і Холлі Віллоубі лікарка Сара сказала: «Багато спеціалістів пропонують пройти „терапію холодом“, тобто занурюватись у крижану воду чи обливатись, і це може мати сприятливий вплив на психічне здоров’я, імунну систему, набагато покращуючи самопочуття». Лікар обмовилася, що поки що дані недостатньо широкі, сказавши: «Ці дослідження досить невеликі».
Лікарка пояснила, що коли тіло зігріває себе, воно витрачає калорії. «Що стосується схуднення, коли нам холодно, ми маємо знайти спосіб генерувати тепло. У нас є ці потужні клітини, які називаються мітохондріями, які живуть у наших коричневих жирових клітинах, розташованих у нашій шиї, ключицях і вздовж хребта. Ці маленькі потужні клітини використовують глюкозу, щоб перетворювати її на тепло, зігріваючи наше тіло, — сказала вона. — Тому, коли ви стрибаєте у холодну воду, вони активуються і, схоже, вони продовжують бути активними протягом кількох годин після цього».
«Це метод Віма Хофа», — припустив Філіп Шофілд, який згадав про «крижану людину», яка поставила кілька рекордів перебування на холоді. Лікар Сара відповіла: «Припускається, що це може бути простим способом схуднути.
Я особисто не зовсім впевнена, що це найкращий спосіб сприймати це; я думаю, що він має й інші переваги з погляду імунної системи та психічного здоров’я. Що стосується схуднення, є більш приємні та доброзичливі способи с худнути, наприклад, бігати, а не поринути у ванну, щоб скинути калорії».
Метод Віма Хофа заснований базується на холодотерапії, диханні та ізоляції. Що стосується елемента холодотерапії, то це може бути кріотерапія, доступна в багатьох спа-центрах. Також підійде купання в зимовий сезон та холодна ванна в домашніх умовах – її краще приймати з ранку, щоб підбадьоритися та наповнитися силами для нового дня. У Хофа в ній плавають справжні крижинки. Щоб витримати це непросте випробування, Вім радить уявити, що зараз не осінь чи зима, а літо, і перетворити своє тіло на енергію.
Так чи інакше, «крижана людина» вчить людей краще контролювати своє тіло. Рекомендується починати з дихальних вправ і медитації та поступово піддавати своє тіло впливу низьких температур, приймаючи холодний душ. Коли організм зміцніє, настав час переходити до тривалого сидіння в холодній воді.
Вчені справді знайшли докази, що вплив холоду на організм прискорює обмін речовин. Холодотерапію пов’язують із поліпшенням якості сну, підвищенням концентрації уваги і навіть з покращеною імунною відповіддю. Також підтверджено, що холодний душ допомагає прискорити відновлення після тренування. Спортсмени часто приймають крижані ванни після інтенсивних тренувань, зменшуючи болючість у тілі після навантажень.
Смачне та солодке завжди хочеться до чаю або до кави. Якщо ви хочете печиво, але…
Полуницю можна й треба підживлювати без хімії, просто, натурально й по-домашньому. Полуничка це любить, і…
Квітневі заморозки — не вирок, якщо знати, як реагувати. Полуничка, капуста, огірочки чи розсада томатів…
Навесні кущі лохини потребують обрізки. Не ігноруйте її проведення. Від цього залежить розмір та смак…
Кущі лохини досить вимогливі. Їм постійно потрібно коригувати кислотність ґрунту, контролювати полив. Весна — початок…
Тренди весна-літо радують в 2025 році. Сумки на будь-який смак та розмір, колір та блиск.…