Для того щоб дріжджове тісто вийшло вдалим, потрібно дотримуватися деяких основних правил його приготування – кулінарні хитрощі, які допоможуть зробити випічку легкою і повітряною.
Існує два способи приготування дріжджового тіста – з опарою та без неї. Хотілося б відзначити, що з опарою тісто виходить набагато м’якшим, повітрянішим і еластичнішим, тому пропонуємо розглянути всі нюанси приготування саме цього виду тіста.
Дріжджове тісто дуже примхливе. Воно любить, щоб усе було чітко і за правилами, починаючи з опари – рідкої суміші, за допомогою якої «запускаються» дріжджі. Опара може бути як рідкою, так і густою – все залежить від кількості борошна, зазначеної в рецепті.
Для приготування тіста на опарі потрібно брати інгредієнти лише кімнатної температури:
Тобто продукти слід дістати з холодильника за годину або півтори до приготування тіста, адже воно не любить гарячих або холодних перепадів температури. У цьому випадку навіть вершкове масло стане м’яким, ніжним і однорідним, а також без проблем з’єднатися в одне ціле з іншими інгредієнтами.
Для того, щоб дріжджі «підійшли», їм потрібно створити тепле середовище, в якості якого в нашому випадку і послужить опара:
Вона складається з теплої рідини – молока або води, а також дріжджів, солі та борошна. Дріжджі рекомендується вибирати мокрі, а не сухі – вони активніше вступають у реакцію з іншими інгредієнтами, виділяючи під час бродіння на поверхні суміші бульбашки з вуглекислим газом. У середньому опара повинна вистояти близько півтори години та при температурі не меншій, ніж 30 градусів.
Важливий пункт – борошно:
З борошном потрібно бути дуже уважним, оскільки перед додаванням його в тісто, його обов’язково слід просіяти – воно наповнить тісто киснем, завдяки чому воно буде немов живе, а випічка повітряною.
Заміс тіста:
Яйця, вершкове масло або маргарин, рослинна олія та цукор – це додаткові інгредієнти для тіста, що не входять до опари, які замішуються в окремій ємності. Яйця рекомендується добре розтерти з цукром і вершковим маслом, попередньо розм’якшеним при кімнатній температурі. Після додати до них рослинне масло, а також залишки молока та борошна. Замішувати тісто рекомендується доти, доки воно не перестане липнути до рук. Головна ознака готового тіста – це натискання на нього пальцем, у результаті чого утворюється ямка, яка має миттєво вирівняється.
Тісто має підійти:
Готове замішане тісто необхідно покласти в ємність, накрити сухим рушником і поставити в затишне тепле місце – так само, як і опара, воно постоятиме і в результаті збільшиться в кілька разів в об’ємі. Тільки після цього можна розпочинати з ним працювати.
Тісто на опарі може зберігатися довгий час у холодильнику – у цьому його перевага перед тістом без опари.
Удачі в кулінарних починаннях та смачній випічці!
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…