Бувають випадки, коли неприємні відчуття можна витерпіти або зняти, прийнявши таблетку. Але іноді різкий біль – це серйозний сигнал, що в організмі щосьь йде не такі що не можна втрачати жодної хвилини.
Зараз, коли лікарі та лікарні працюють із підвищеним навантаженням, рекомендовано звертатися за допомогою лише в екстрених випадках, відклавши всі менш термінові проблеми зі здоров’ям на «після коронавірусу».
Розповідаємо, коли не можна в жодному разі терпіти біль і тим більше «глушити» його знеболюючими препаратами, а треба терміново бігти до лікаря.
Дуже сильний головний біль, який починається раптово і поширюється і наростає майже миттєво – привід звернутися до лікаря негайно, де б ви не були і чим не займалися. Найчастіше різкий і майже нестерпний біль голови – ознака інсульту або навіть великого крововиливу в мозку.
Це найвідоміший (хоч і не найпоширеніший) симптом серцевого нападу, що скоро може статися. Якщо ви або хтось із ваших близьких відчув біль, що розповсюджується в грудях, не відкладаючи, викликайте «швидку»!
Болі в попереку, локалізовані праворуч або ліворуч або розсіяні, можуть бути ознакою інфекції нирок. Важливо якнайшвидше звернутися до лікаря, тому що інфекція може викликати зараження крові або ниркову недостатність.
Сильні болі у верхній частині стегна, що переходять в область сідниць – це симптом ішіасу, ураження сідничного нерва. При цьому захворюванні важливо якнайшвидше вжити заходів і загальмувати розвиток хвороби, інакше вона може призвести до розвитку м’язової слабкості, запалення і навіть паралічу.
Різкий біль у правій нижній частині живота, що особливо супроводжується високою температурою, нудотою та блюванням, може бути ознакою апендициту. Втім, навіть якщо немає жодних «додаткових» симптомів, все одно важливо звернутися до лікаря: іноді апендицит стрімко розвивається.
На жаль, багато жінок відчувають сильний біль у нижній частині живота під час менструації, але якщо вони по-справжньому сильні, важливо звернутися до лікаря. Такі болі можуть бути симптомами ендометріозу – захворювання, яке може суттєво збільшити ризик безпліддя.
Часті судоми в ногах або відчуття ниючого болю, також не варто ігнорувати: це може бути ознакою тромбозу глибоких вен. Важливо зробити УЗД, щоб виключити цей діагноз – інакше тромбоз може призвести до закупорки серцевої або легеневої артерії.
Іноді ми всі стикаємося з відчуттям оніміння або поколювання в ногах, але якщо воно з’являється часто, варто перевірити рівень цукру в крові: часта втрата чутливості ніг може бути симптомом діабету другого типу, що розвивається. Якнайшвидше зверніться до ендокринолога і перевірте рівень глюкози!
Весна — це не завжди про спідниці, скільки про штани. Погода робить все, щоб про…
Трендове взуття створює відповідний фон для образів. Офіскор, стріт-стайл, кежуал, спорт-шик, бохо — кожен стиль…
Взуття в образах відіграє важливу роль. Воно може стати його важливою частиною або таким, що…
Прекрасно, що є квіти з можливістю безрозсадного вирощування. Навесні треба посіяти у відкритий ґрунт та…
Весняні тренди диктують свої правила. Якщо ви хочете зробити свій образ стильним та не бути…
Штраф до 3655 грн за букетик! Чому первоцвіти можуть коштувати вам дорого? Весна ще не…