Їжа

Експерти розповіли, чому варто додати редьку до раціону

Поки ще сезон у самому розпалі експерти з журналу Baazar розповіли, що редьку варто додавати до раціону і чому це важливо для вашого організму.

Джерело вітамінів та мінералів

Редька – один із недоцінених суперфудів. Коренеплід багатий на вітамін С (одна чашка сирої редьки містить близько 30% добової норми), який необхідний організму для різних цілей: від вироблення білка молодості колагену до захисту від вірусів та хвороботворних бактерій. Крім того, у редьці є деякі вітаміни групи В, калій, кальцій, магній та залізо.

Допомагає контролювати цукор у крові

Різкі зміни рівня цукру на крові несуть безліч неприємних наслідків для організму. Найнешкідливіші – підвищення апетиту і, як наслідок переїдання, а надалі – розвиток цукрового діабету другого типу. Хімічні сполуки, які містяться в редьці, запобігають стрибкам глюкози в крові та регулюють обмінні процеси.

Багатий антиоксидантами

Антиоксиданти – наші головні помічники у боротьбі з хронічними захворюваннями та старінням. Вони ефективно борються з окислювальними процесами та захищають клітини від пошкоджень вільними радикалами. Редька, поряд з іншими хрестоцвітими овочами, багата різними антиоксидантними сполуками, причому вони містяться не тільки в самому коренеплоді, але і в листі і насінні рослини.

Дієтичний продукт

Редька – продукт низькокалорійний. В одній чашці сирої редьки міститься всього 20 ккал, багато клітковини та навіть невелика кількість рослинного білка. Її можна додавати до салатів і сандвічів — коренеплід не тільки зробить їх корисними, але й надовго позбавить вас від почуття голоду завдяки високому вмісту харчових волокон.

Зміцнює імунітет

Ще кілька століть тому у народі сирою редькою з медом лікували різні застудні захворювання. Коренеплід багатий глікозидами – ці речовини не лише надають йому характерного терпкого смаку, але й забезпечують надійний захист організму від вірусів та хвороботворних бактерій. Крім сильних протимікробних якостей, редька добре зміцнює імунний захист організму за рахунок зберігання вітамінів і мінералів: особливо вітаміну С, калію, магній і марганцю.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Названо найдорожчий стиль в одязі 2025 року

Для кожної жінки важливо бути найкращою в усьому. І в першу чергу це стосується зовнішнього…

4 години тому

Подорожі наодинці для жінок — тренд 2025 року

Розуміння відпочинку та відпустки проходить суттєві трансформації. Раніше була догма: на море, в гори чи…

5 години тому

Навесні 2025 року завод “Росинка” знову починає виробництво мінеральної води та лимонаду

Київський завод безалкогольних напоїв "Росинка" був одним з найбільших в Україні з 1960 року, але…

8 години тому

Модель шкіряної куртки, яку важко стилізувати під дорогий образ

Навесні 2025 року шкіряні куртки ввійшли в моду з новою силою. Різні кольори та фасони.…

9 години тому

Столичний кекс на вершковому маслі з родзинками, як у дитинстві

Чому кекси іноді виходять сухими, важкими або нерівномірно піднімаються? Усе вирішує правильна техніка змішування інгредієнтів…

10 години тому

6 продуктів, які треба їсти, якщо бажаєш мати рельєфне тіло

Існують продукти, вживання яких вирішує відразу дві задачі: вони допоможуть тобі швидше схуднути та обзавестися…

10 години тому