Здоров'я

Як не переїдати під час святкових застіль: ефективні лайфхаки

Переїдання — проблема, з якою нехай і з різною періодичністю, але стикаються всі. Адже правда, знайома ситуація: за вечерею ви відчуваєте, що не наїлися, з’їдаєте щось ще й тут же розумієте, що це було дарма, тому що шлунок переповнений, а в животі з’являється тяжкість. Напередодні святкового сезону ця проблема стає актуальною, як ніколи: починається нескінченна низка новорічних застіль з величезною кількістю смачної їжі, яку неодмінно хочеться скуштувати. Як не переїдати за святковим столом, коли довкола стільки спокус, розповідаємо у нашому матеріалі.

Контролюйте голод. Ніколи не дозволяйте собі зголодніти до стану «можу з’їсти слона». Слона ви, може, й не з’їсте, а ось надто велику порцію — цілком. Не варто весь день відмовлятися від їжі, щоб потім наїстися ввечері, це в рази збільшує ризик переїсти. Краще з’їжте корисний снек перед походом у гості — він вгамує голод, і за вечерею ви не з’їсте зайвого.

Пийте більше води. Ми часто плутаємо голод із спрагою, а алкоголь та солона їжа легко провокують спрагу. Крім контролю апетиту споживання достатньої кількості води позбавить вас від ризику зневоднення організму та інтоксикації на випадок, якщо останній келих ігристого буде зайвим.

Їжте вдумливо. Звичайно, будь-яке святкове гуляння супроводжується спілкуванням, але не варто відволікатися на нього занадто сильно. Коли ваша увага зосереджена на чомусь сторонньому, ви перестаєте контролювати кількість споживаної їжі, що призводить до переїдання. Під час їди слід думати тільки про саму їжу.

Не скупіться. Це не останнє застілля у вашому житті і в тому, щоб не скуштувати якоїсь страви немає нічого страшного. Перед початком вечері подивіться на стіл і відразу вирішіть, чого вам найбільше хочеться. І не варто заїдати їжу хлібом – це зайве вуглеводне навантаження, яке вам ні до чого.

Їжте повільно. Процес травлення запускається ще на момент пережовування їжі, тому робити це варто ретельно і повільно. До того ж вечір довгий і поспішати нема куди. Швидке поглинання їжі не тільки ускладнює контроль кількості їжі, що споживається, але й заважає шлунку спокійно її переварити, що може стати причиною болю і тяжкості в шлунку.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Дві ефективні вправи від нетримання, циститу та геморою

Проблеми зі здоров'ям можуть почати турбувати в будь-якому віці. Проте після 40 вони починають бути…

5 години тому

Дев’ять продуктів, які можна їсти на ніч при сильному відчутті голоду

Контролювати рівень голоду потрібно в будь-який час доби. Всі знають, що на ніч не рекомендується…

6 години тому

Кардинальні зміни або найпопулярніші короткі зачіски 2025 року

Змінити зовнішність чи внести невеликий апгрейд можна зачіскою. Підрівняти кінці чи «рубанути карешку» — вибір,…

7 години тому

Визначено найстильнішу заміну звичним кедам у 2025 році

Зручні та стильні кеди залишаються в моді, але виникає бажання внести різноманіття в образи та…

8 години тому

Сім звичок, які заважають ефективно скинути зайву вагу

Боротися з зайвою вагою буває не так просто, як розповідають в соцмережах. Іноді цифри на…

10 години тому

Три помилки в образах з сукнями та пальтом, через які втрачається елегантність

Сукні та пальто апріорі асоціюються з елегантністю та витонченістю. Насправді з цими базовими речами можна…

14 години тому