Багато дачників активно використовують апельсинові шкірки у саду. Вони зможуть стати чудовим натуральним добривом.
В універсальності застосування цей засіб не поступається цибулі чи часнику.
Використання як добрива
У шкірці цитрусових багато корисних речовин, тому вони позитивно впливають на розвиток рослин. Ці речовини необхідні всім рослинам на дачній ділянці.
Якщо ви плануєте використовувати апельсинову шкірку як добрива, її необхідно просто закопати в землю на глибину до 5 сантиметрів. Або розмішайте шкірку блендером у воді. У такому вигляді органіка засвоїться набагато швидше.
Деякі дачники стверджують, що такі підживлення підвищують кислотність ґрунту, але це не так. Щоб змінити рівень pH на ділянці, знадобиться не одна тонна апельсинових шкірок. Її можна закласти в траншею в процесі облаштування теплих грядок.
Шкірка в компості
До найшвидшого та найзручнішого способу використання апельсинової шкірки відносять її компостування. Перед додаванням шкірки в компостну яму її потрібно попередньо подрібнити.
Якщо робите компост відповідно до правил, то разом із апельсиновою шкіркою потрібно додати до складу траву або гній. Якщо над створенням компосту працюють черв’яки, цей інгредієнт використовувати не рекомендується.
Відлякування мурах
Мурашкам не подобається запах апельсинів, тож цим користуються дачники. Спочатку з цедри необхідно приготувати рідку кашку. Для цього потрібно подрібнити шкірку з 2-3 апельсинів у блендері. У готову суміш потрібно додати склянку теплої води.
Потім цю субстанцію виливають на мурашник. Цю процедуру потрібно повторити за тиждень. Після проведення обробки комахи покинуть вашу ділянку.
Настої проти шкідників
У мандариновій та апельсиновій шкірці міститься лемонен. Ця речовина здатна руйнувати захисний покрив деяких шкідників. Дачники, які не хочуть використовувати хімічні речовини, готують із апельсинових шкірок спеціальні настоянки для боротьби з шкідниками. До найпоширеніших варіантів приготування настоїв відносять:
Ці настої добре підходять для боротьби з різними шкідниками на ділянці. Обприскування зазвичай проводять від 3 до 5 разів. Кількість обприскування залежить від ступеня ураження.
Сухі шкірки можна використати для того, щоб розпалити мангал або камін. Вони добре горять і видають приємний запах. Сидіти біля такого ароматного вогнища набагато атмосферніше та приємніше.
Кожна жінка хоче залишатися привабливою та виглядати бездоганно. В цьому аспекті завжди у фокусі фігура.…
Коли про пальто говорять, що воно бюджетне, мають на увазі зовсім інше. Називаймо речі своїми…
Похід по магазинах – стрес у будь-якому віці. І коли ти зустрічаєш рубіж в 40…
Подивитися на жінок з інших країн завжди цікаво з метою обміну досвідом. Модні тенденції та…
Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…