Лайфстайл

Червона, чорна або щуча: яка ікра найкорисніша

Новий рік вже на порозі, а це значить святкові столи будуть ломитися від найрізноманітніших страв. Новорічні свята неможливо уявити без двох продуктів – мандаринів та ікри. Остання не лише смачна, а й, якщо вірити науковим дослідженням, неймовірно корисна. Розповідаємо про вітамінний склад червоної, чорної та щучої ікри, а також про те, яка з них принесе найбільшу користь організму.

Загалом вся ікра схожа за складом та містить велику кількість корисних речовин. Приблизно 30% від маси будь-якої риб’ячої ікри – легкозасвоюваний високоякісний білок, який містить усі незамінні амінокислоти.

Ікра багата на вітаміни А, D, Е та кілька вітамінів групи В. Такий вітамінний склад забезпечує правильну роботу всіх систем організму від серцево-судинної та нервової до опорно-рухової та травної. Антиоксиданти в ікрі захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, зменшують запалення та уповільнюють процеси старіння.

В ікрі у великій кількості містяться фосфор, калій, магній, кальцій, селен, а також цинк, залізо та йод. Вони необхідні для нормалізації процесів кровотворення, обміну речовин та правильної роботи мозку.

Мінерали покращують пам’ять та концентрацію та підвищують працездатність.

Омега-3 жирні кислоти теж містяться у всіх видах ікри, хоча в червоній їх все ж таки трохи більше. Вони допомагають контролювати рівень холестерину в крові, знижуючи кількість «поганого», та стимулюючи вироблення «хорошого», та зменшують ризик інфарктів.

Чорна і червона ікра дуже схожі за складом, а їхня різниця в ціні пов’язана зі специфікою їхнього виробництва. Значно бюджетніша ікра щуки поступається червоній і чорній і за складом. Вона містить набагато менше корисних речовин і втричі менше калорій.

Бутерброди з ікрою щуки

Незважаючи на схожість складів, найбільш корисною вважається червона ікра – особливо лососева. Її ікринки, як правило, невеликого діаметру, мають темно-червоний колір та гіркуватий присмак. Вибираючи червону (та й будь-яку іншу) ікру у магазині, уважно читайте склад. У готовому продукті часто міститься дуже багато солі, також туди додають цукор, консерванти і навіть барвники. Ці інгредієнти можуть підвищувати калорійність ікри (вона і так досить висока: близько 250 ккал на 100 г) і завдавати шкоди здоров’ю організму.

Найкращий спосіб вибрати гарну ікру,це  купувати її в прозорій ємності, де можна побачити цілісніть ікринок і відсутність зайвої рідини. Справжня ікра повинна бути майже сухою.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Читати коментарі

  • На мій погляд, Fierseafood — хороший вибір. Що стосується ікри, то вона справді дуже смачна, поживна, а головне, купити її можна за привабливою ціною

Останні новиники

Як приготувати пікантну закуску з буряка: корейський спосіб маринування

За цим рецептом можна приготувати апетитний маринований буряк. Секрет його смаку полягає в особливій технології…

16 хв. назад

Чим підживити півонії в травні: «секрети» пишного цвітіння та великих бутонів

З розкішних квітів для дачної ділянки та клумб не можна залишити без уваги півонії. Вони…

46 хв. назад

Універсальна заправка для салатів: альтернатива майонезу за 5 хвилин

Майонез традиційно є об'єктом обговорення. Його вважають шкідливим, але продовжують ним користуватися. Пропонуємо дещо змінити…

1 годину назад

Квітникарі розповіли, чому орхідея випускає коріння з горщика

Якщо ви помітили, що орхідея випустила багато корінців і вони вже ростуть поза горщиком, треба…

2 години назад

Експерти розповіли, чому небезпечно купляти фальсифікатну чорну ікру

Осетрова ікра, як чорне золото. Коштовна та делікатесна. А що ж робити, коли ви бачите…

2 години назад

Квітникарі розповіли про примхи орхідеї щодо сусідства з іншими рослинами

Про орхідею та її примхливість можна складати легенди. То вона не цвіте, то відмовляється випускати…

3 години назад