Фітнес

Що відбувається з організмом, коли ви відмовляєтеся від цукру

Солодкий полон або “післяноворічний детокс” – все, що ви хотіли знати про відмову від цукру.

Прихильники правильного харчування вже давно прирівняли любов до цукру з найпотужнішим наркотиком. Якщо ви все ще сумніваєтеся в цьому – спробуйте тимчасово відмовитися від білого порошку.

Подробиці

Вчені довели, під час вживання солодощів, в людському мозку активуються ті ж центри, що й при вживанні кокаїну, а солодка залежність виникає набагато раніше.

Медики категоричні: споживання цукру потрібно знизити максимально або ж повністю відмовитися від нього. Гарна новина полягає в тому, що людині дійсно під силу це зробити, а позитивний ефект не змусить себе довго чекати.

Отже, важливо розуміти, що зазвичай відчуття насичення настає через 20 хвилин після їди. Та ж історія з солодощами: відклавши подалі зацукровані пластівці, шоколадку або стакан пакетованого соку, спочатку ви відчуєте прилив гордості, а пізніше – енергії.

Цікавий факт: щоб пережити “цукрову ломку”, потрібно перечекати пару днів.

Так, в перший день у вас пропаде настрій, а солодкого хотітиметься в два рази більше, ніж зазвичай. Але здобувши цю маленьку перемогу, ви помітите, що вам вже не так складно дивитися в бік солодощів, а перепади настрою зійшли на «ні».

Протягом декількох днів тяга до шоколадкам і тістечком буде буквально зводити вас з розуму, і посилати мозку всілякі сигнали тривоги. В крайньому випадку це може привести до депресії.

Але варто знати, що намагаючись “заїсти” смуток, ви ризикуєте знову опинитися на “порочному” шляху. Все це через помилкове твердження, що солодке діє як антидепресант. Але це не відповідає дійсності. Цукор запускає в організмі вироблення кортизолу – гормону стресу, через який багато хто стикається з безсонням і іншими наслідками, що випливають.

Ще зі шкільних часів кожен з нас завчив, що шоколадка перед контрольною роботою – обов’язковий і живильний засіб для мозку. Але мало хто замислюється про те, що надлишок цукру може порушити зв’язок між клітинами мозку і знизити вашу концентрацію. Таким чином, відмова від цукру позитивно вплине на вашу пам’ять і зробить вас більш зібраними.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як приготувати домашні шоколадні цукерки

Існує безліч різновидів цього улюбленого частування до чаю, кожен з яких легко можна знайти на…

23 хв. назад

Не всі домашні квіти потрібно обприскувати

Обприскування – процедура, яка піде на користь як рослинам з відкритого ґрунту, так і кімнатним.…

1 годину назад

5 кулінарних лайфхаків: готуємо ідеальні страви

Багато хто знає про те, що у кафе та ресторанах нам подають ідеальні страви, повторити…

2 години назад

Їжа для розуму: ці доступні продукти «підживлять» стомлений мозок і покращать пам’ять

Факт, відомий кожній: у моменти втоми та нервової напруги нас тягне на прості вуглеводи, булочки…

2 години назад

Які 5 секретів допоможуть вам покращити смак фаршу

Досвідчені господині намагаються завжди готувати фарш самостійно, тому що в цьому випадку завжди можна контролювати…

3 години назад

Ця звичка може врятувати життя у подорожі: роби це щогодини, як рекомендують лікарі

Навіть якщо ти вважаєш, що в тебе богатирське здоров'я, обов'язково роби це, якщо їдеш на…

3 години назад