Багато лікарів говорять про те, що часник «пахне» здоров’ям. Йому справді приписують безліч корисних властивостей, які давно доведені наукою.
Люди здавна вживали часник у боротьбі з хворобами та їх профілактикою, але, як стверджують фахівці, цим його користь не обмежується. Лікарка-дієтолог Вікторія Радостная розповіла найвагоміші причини, чому вам варто включити часник у свій щоденний раціон.
Часник містить речовину аліцин (саме він надає часнику специфічний запах), противірусні властивості якого підтверджені численними дослідженнями. Було зазначено, що воно здатне зміцнювати імунну систему, стимулюючи синтез Т-лімфоцитів (Т-кілерів), які необхідні для знищення чужорідних агентів, зокрема вірусів.
У дослідженнях використовувався не сам часник, а його екстракти, в яких кількість аліцину була різною, тому сказати, напевно, скільки потрібно з’їдати часнику, щоб зміцнити імунітет, досить складно. Найчастіше це залежить від індивідуальних особливостей травної системи. Загалом 1-2 зубчики часнику на день буде цілком достатньо. Також існують добавки із вмістом ферментованого екстракту часнику. У середньому у таких БАДах міститься близько 800 мг екстракту та близько 1,2 мг аліцину, добова доза якого не нормується.
Важливо: аліцин у великій кількості виділяється при подрібненні часнику. Для того щоб він приніс вам максимальну користь, спочатку роздавіть його, а потім подрібніть.
А точніше — ви знизите ризик розвитку запальних захворювань ясен або зможете усунути наявні. Як часник працює у цьому випадку? Все дуже просто — у ньому містяться фітонциди, які мають сильну бактерицидну дію. Вони успішно борються з патогенними мікроорганізмами, які стають причиною періодонтитів.
Етилацетат, що міститься в часнику, здатний знижувати виділення білків гістамінів, які утворюються у відповідь на проникнення алергену. Це корисно взяти на замітку тим, хто регулярно стикається із сезонною алергією. Дуже корисно з’їдати зубчик часнику і в разі алергічної реакції, що вже проявилася. Він допоможе знизити інтенсивність її протікання.
Сьогодні досить багато жінок стикається з кандидозом. Регулярне вживання часнику допоможе тримати чисельність умовно-патогенної флори під контролем. Летючі фітонциди, що виділяються із подрібненого часнику, згубні для великої кількості дріжджових грибів. Вони також гальмують розмноження бактерій та інших бактерій. Обов’язково включіть часник у свій раціон, якщо ви зіткнулися з факторами, які можуть спровокувати кандидоз: зміною раціону харчування, зміною часових поясів або клімату, стресовою ситуацією.
Одна з найцінніших властивостей часнику забезпечує дію аліцину – потужного природного антиоксиданту. Вплив на клітини нашого тіла вільних радикалів кисню одна з доведених причин старіння. Достатня кількість антиоксидантів у раціоні дозволить підтримати пружність та гладкість вашої шкіри.
Саме цей орган відіграє провідну роль у процесі детоксикації. У печінці відбувається знешкодження різноманітних шкідливих речовин: ксенобіотиків, важких металів, продуктів обміну власного організму. У часнику містяться речовини, які значно збільшують утворення ферментів печінки, що беруть участь у детоксикації.
Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…
Ефективна вентиляція — це не просто черговий пункт у списку будівельних правил, а насамперед запорука здоров'я…
Прикро, коли на новому светрі, купленому не за маленькі гроші, з'являється велика зачіпка, яка не…
Французькі жінки завжди вважалися еталоном стилю та елегантності. Ми вже не раз розповідали, якими прийомами…
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…