Ще давні греки знали про користь винограду для людського організму. Ця ягода була у них у великій пошані.
За допомогою винограду вони лікували різні захворювання, а також використовували його як зміцнюючий та тонізуючий засіб.
До цього часу червоне вино вважається продуктом, здатним відновлювати сили, наприклад, після втрати крові.
Але ніхто не вживатиме вино у великих кількостях тільки для того, щоб забезпечити організм поживними речовинами, що містяться у винограді.
Нагадаємо вам рецепти найкращих заготовок, у яких багато користі та жодного алкоголю.
Сік
Найпростіша і найкорисніша заготовка – сік. Ягоди потрібно пропустити через соковижималку. Отриманий сік доведіть до кипіння і прокип’ятіть 3 хвилини, розлийте по стерильним банкам і закатайте.
Якщо соковижималки немає, можна ягоди проварити 5-7 хвилин, протерти через сито а отриманий сік прокип’ятити і закатати.
Компот
Ягоди засипте в чисті банки, заповнивши на 2/3, залити окропом. Воду злийте через 5 хвилин. Розведіть в ній цукор із розрахунку 1 склянку на літр води. Доведіть до кипіння, знову залийте виноград та закатайте.
Виноград у сиропі
Готується, як компот. Різниця лише в тому, що банки заповнюються ягодами повністю, а сироп виготовляється з розрахунку 2 склянки цукру на 1 літр води.
Конфітюр
Знадобиться 2 кг ягід винограду. Їх потрібно проварити 10 хвилин, дати охолонути і протерти, відокремлюючи шкірку та кісточки від решти маси.
Протерту виноградну масу необхідно знову відправити на вогонь. Перед цим треба з невеликою кількістю цукру змішати суміш, що желює, і відправити все це в каструлю. Додати решту цукру. На кілограм ягід достатньо взяти 1,2 кг цукру.
Проварити 7-10 хвилин. Закатати, як звичайне варення.
Можна не додавати желюючу речовину, але тоді варення потрібно варити 40-60 хвилин, щоб вона загусло.
Пастила
Пастила – смачні та корисні ласощі, але готується цей десерт близько 6 годин. Доведеться набратися терпіння.
Для приготування візьміть 2 кг очищених від гілочок ягід висипте в каструлю і поставте на вогонь. Щоб ягоди не прилипли, доки з’явиться сік, можна додати 50 мл води. Проваривши 5 хвилин, ягоди потрібно протерти через сито. Отримане пюре слід перелити в каструлю і варити на середньому вогні, доки його обсяг не зменшиться вдвічі. Додати 1 ст. цукру.
У невеликій кількості води розвести 1 ст. л. кукурудзяного крохмалю і ввести в кипляче виноградне пюре. Знову довести до кипіння та вимкнути. Ввести 3 яєчні білки, збиваючи блендером.
Розлити масу на лист (1 л маси на 1 лист). Сушити в духовці за температури 60 градусів. Готовність визначити просто: треба торкнутися пастили. Якщо палець прилипає, десерт готовий.
Після остигання пастилу можна згорнути в рулет.
Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…
Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…