Лайфстайл

Обліпиховий рай: усі секрети сонячної ягоди

У вересні починає дозрівати обліпиха, джерело величезної кількості вітамінів. Що потрібно знати про цю ягоду?

Більшість ягід, урожай яких збирають у вересні, а це брусниця, ожина, шипшина, журавлина, калина, мають властивості, дуже актуальні восени, – вони зміцнюють імунітет. Обліпиха не виняток.

Аскорбінова кислота захистить від вірусів та допоможе судинам

У ній так багато аскорбінової кислоти, що кращого засобу для захисту організму від підступних вірусів важко знайти. І саме тому народні рецепти, в яких є обліпиха і якими користувалися наші предки, особливо ефективні восени та взимку, коли ризик застудитися дуже великий.

Обліпиха буде корисною не лише для профілактики ГРВІ та грипу. З огляду на великий вміст у плодах вітамінів, вони показані при авітамінозі, недокрів’ї і навіть при лікуванні захворювань очей. Згадаймо ще раз про аскорбінову кислоту, що міститься в ягодах. Користь від неї величезна: вона збільшує згортання крові, знижує проникність судин, сприяє виділенню жовчі, знімає запалення, покращує травлення, відновлює щитовидну залозу, функції печінки та інших внутрішніх органів.

Однак це ще не все. Знайдіть рецепт крему чи мазі на основі обліпихи. Така «косметика» інтенсифікує процес загоєння за будь-якого пошкодження шкіри або опіку. Ефект досягається за рахунок вітаміну С та антиоксидантів.

Вітаміни та мікроелементи для оновлення клітин

Обліпиху справедливо називають незамінним джерелом вітамінів групи В і Е, каротину, мікроелементів — натрію, калію, кальцію, магнію та фосфору, які є важливими для відновлення клітин. Пектини, дубильні та білкові речовини, фітонциди, органічні кислоти – список речовин, якими насичені ягоди обліпихи, можна перераховувати довго. Але назвемо ще тіамін і рибофлавін – вони найсприятливішим чином впливають на нервові клітини, омолоджують їх. Одна з найголовніших переваг, якими може похвалитися обліпиха, – це її здатність приносити радість, оскільки в ягодах виявлено “гормон радості” – серотонін.

Протипоказання до застосування

Хоч ця сонячна ягода і корисна, але також вона має і недоліки. Вся справа у протипоказаннях до її вживання. У стоп-лист потрібно занести обліпиху тим, хто має індивідуальну непереносимість, які мають хвороби печінки, підшлункової залози, за будь-яких серйозні захворювання ШКТ. Крім того, попереджають лікарі, обліпиха може бути небезпечна при цукровому діабеті та сечокам’яній хворобі.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Вправа, яка за 1 хвилину розблокує втомлені м’язи спини наприкінці дня

Одна з базових та найпопулярніших вправ. Допомагає розслабити тіло та хребет. Виконання вправи «Собака мордою…

6 години тому

Лайфхак від перукарів: як зберегти взимку об’ємну укладку під шапкою

Холодна погода примушує утеплюватися. Нічого не зробиш з цим, якщо не хочеш захворіти. Шапка —…

8 години тому

Як зробити по-справжньому вітамінний кондиціонер для блискучого та здорового волосся

Приємно не просто бачити доглянуте волосся, а відчувати його міцність та здоров'я. Стресові ситуації, хронічна…

10 години тому

Жіночий тренд на спідницю зі штанами, який чоловіки успішно адаптували під свій стиль

Про тренд носити спідницю поверх штанів вже добре відомо. Тренд став активно набирати оберти. Загалом,…

10 години тому

Нейл-арт до Дня закоханих: двадцять романтичних ідей для манікюру

З таким нейл-артом будь-який образ в 2025-му році виглядатиме романтично. Наближається День усіх закоханих. І…

11 години тому

Сім фактів про пікантну спідню білизну — жіночі стрінги

Сьогодні стрінгам мало кого здивуєш. Вони стали звичним елементом спідньої білизни. Порівняно з класичними трусиками…

11 години тому