Плоди бузини, дрібні, блискучі, кисло-солодкі на смак, дозрівають в серпні-вересні. Вони дуже корисні для профілактики застуди та грипу, мають сечогінні, жарознижувальні, потогінні, проносні та заспокійливі властивості. Тому треба не пропустити сезон і заготовити цю цілющу ягоду.
З плодів можна зварити варення, перетерти з цукром, зварити сік, желе, висушити.
Щоб зварити варення, треба 1 кг стиглих митих ягід всипати в цукровий сироп (800 г цукру на 200 мл води), варити на повільному вогні до готовності.
Для зберігання соку потрібно у свіжий нектар додати 20 відсотків горілки або 40 процентів меду. Ще один спосіб – змішати з цукром в пропорції 1:1. Вживати такі ліки по 1 ст. л в день після їди. Прекрасно зміцнюють судини, виводять токсини та шлаки.
Желе приготувати можна, якщо до 1 кг соку додати 1 кг цукру, довести до кипіння, розлити в стерилізовані банки, а потім пастеризувати при температурі 90 градусів 15-20 хв.
Сушать бузину на свіжому повітрі, розклавши тонким шаром на папері, а потім закінчивши процес у духовці при температурі 60-65 градусів.
Бузину можна додавати в компоти, в соки й вина для красивого кольору. Як бачите, бузина варта того, щоб не проходити повз неї.
Другий місяць весни передбачає багато роботи. Потрібно наводити лад, готуватися до продовження сезону та тепла.…
Як відомо, взуття може мати мінімум 10 різних варіантів каблуків. Не всі відразу актуальні в…
Ніхто нікому нічого не винен, але сумка повинна бути стильною, зручною та місткою. Саме за…
Одним з найпопулярніших аксесуарів на шоу під час Тижня моди сезону весна-літо 2025 була шовкова…
Для оформлення садових композицій важливо вибирати такі рослини, які не будуть доставляти вам проблем у…
Вид одягу, який роками не втрачає своєї актуальності. Потрібен всім та в багатьох образах. І…