Лайфстайл

5 помилок при зберіганні картоплі, які приведуть до того, що ви втратите врожай

Якщо все зробили правильно і виростили чудовий урожай картоплі, то не треба радіти передчасно. У процесі зберігання деякі бульби можуть зіпсуватись. Найчастіше це пов’язано з помилками, допущеними під час їх зберігання.

Помилка 1. Не всі сорти картоплі підходять для тривалого зберігання

Деякі дачники часто закладають на зберігання бульби ранніх сортів картоплі. Смакові якості цих сортів картоплі здатні порадувати кожного, але його не можна довго зберігати.

Фахівці стверджують, що навіть у ідеальних умовах ранні сорти картоплі пролежать лише до листопада.

Потім вони почнуть проростати та втрачати смакові якості. Якщо не бажаєте зіткнутися з цією проблемою, то краще використати ранню картоплю до кінця осені. Для тривалого зберігання підходять лише пізні сорти. До кращих середніх та пізніх сортів відносять:

  • “Пікассо”.
  • “Блакитність”.
  • “Беларозу”.
  • “Ювілей Жукова”.
  • та інші.

Ці сорти можна зберегти до наступного сезону. При цьому картопля не втратить своїх смакових якостей.

Помилка 2. Не можна викопувати молоду картоплю

У молодої картоплі надто тонка шкірка. В результаті цього бульби не можуть протистояти довкіллю і починають швидко псуватися. Він годиться для зберігання і може зіпсуватися протягом місяця.

Помилка 3. Картопля не вимагає особливих умов зберігання

Щоб зберегти свій урожай, багато хто пристосовує погреби та підвали. Деякі городники використовують для зберігання лоджії або балкону. У першому випадку проблеми не виникнуть. Однак якщо вирішили зберігати картопля на балконі, то неприємності трапляються досить часто.

Якщо балкон або лоджія – це єдине місце, де можна зберігати картоплю, то до його підготування потрібно поставитись відповідально. У процесі зберігання на балконі картопля часто стикається з перепадами температури. Внаслідок цього бульби починають швидко псуватися.

Помилка 4. Неправильний вибір претендентів

Деякі городники недбало підходять до вибору бульб для зберігання. Внаслідок цього весь урожай може зіпсуватися вже за кілька місяців. Пошкоджені коренеплоди поступово почнуть заражати здорові бульби і, зрештою, зіпсується все.

Картоплю не можна допускати до зберігання навіть за найменших ушкоджень плода. Всі підозрілі коренеплоди краще зберігати окремо і при першій нагоді вжити їх в їжу.

Помилка 5. Відсутність перевірки часом

Перед тим як відправити картоплю на зберігання, її обов’язково перевіряють часом. Фахівці стверджують, що для перевірки достатньо лише кілька тижнів. Цього періоду цілком достатньо, щоб визначити ушкодження чи хвороби.

Для перевірки картоплю відправляють у вологе та прохолодне приміщення. Якщо плоди пошкоджені, то вже за тиждень усі пошкодження будуть помітні. Це обов’язкова процедура, яка допоможе відібрати для зберігання лише найкращі бульби.

Це основні помилки, які допускають недосвідчені дачники у процесі зберігання картоплі. Якщо прислухатися до цих рекомендацій, можна зберегти картоплю до наступного сезону.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

20 години тому

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі.…

21 годину тому

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

3 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

4 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

5 днів тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

5 днів тому