Якою б прекрасною не була каструлю та сковорода з антипригарним покриттям, але чавунний посуд буде залишатися класикою та вибором номер один. Причина досить проста та зрозуміла: їжа готується краще, смачніше та температурний режим підтримується на стабільному показнику. Особливостей використання на кухні чавунного посуду потрібно дотримуватися. В такому випадку ви зможете попередити потребу його передчасної заміни.
Є категорія продуктів, яка псує антипригарний шар та безпосередньо сам матеріал. Найперше не рекомендується готувати кислі страви. Мається на увазі ті, в складі яких є цитрусові, вино, оцет, томати. Вони містять кислоти, які агресивно взаємодіють з чавуном. Окрім того, страви можуть набути металічного присмаку. Чавун швидше почне вкриватися іржею. На крайній випадок посуд потрібно ретельно промащувати олією, а ще не залишати в ньому стояти страви з кислими компонентами.
Не рекомендується готувати молочні продукти. Мова йде про йогурти, вершки, а також молоко. Все досить просто: молоко швидко пригорає, а кефірні продукти руйнують чавунний матеріал. Подібні продукти краще готувати в емальованому посуді.
Риба також входить в категорію продуктів, які не рекомендується готувати. Чавунний посуд швидко вбирає її запах. Досить складно потім його позбутися. Якщо вже й треба посмажити рибу, є два варіанти: сковорода повинна бути сильно розігріта або прокладайте пергамент та смажте на ньому.
Читайте також:
Між сукнями та спідницями різниця не така вже й велика. Якщо ви так думаєте, тоді…
До липня часник активно нарощував зелену масу, формував голівки. Вегетаційний процес пройшов основний шлях. Тепер…
Смачна смородина — популярні ягоди, які є на кожній дачі. Хоча б кілька кущів, але…
Чим менше хімії, тим екологічніший врожай можна зібрати. До цього прагнуть всі дачники, хоча не…
Комбінація кольорів, яка першою спадає на думку, коли говорять про класику. Білий та чорний. Два…
Коли ще можна стільки разів за день змінювати образи, як не влітку. Теплий сезон передбачає…