Добре відомо, що для організму потрібна клітковина. Особливо для кишківника та для нормальної роботи всіх його відділів. Питання полягає в джерелах його поповнення та кількості.
Питання, де брати клітковину, актуальне для кожного. Для дорослої людини норма становить 25-30 г на добу. Фрукти є одним з важливих джерел, але іноді можна почути думку такого плану: для чого їсти фрукти, якщо можна з них зробити сік.
Насправді таке правило не діє. В соках відсутні потрібні організму волокна, бо вони є тільки в сирих фруктах. Невеликий приклад на основі яблука. Якщо в одному середньому за розмірами яблуці 4,4 г клітковини, то у соці ця кількість категорично мала — лише 0,5 г.
Для поповнення денного раціону та для забезпечення достатнього надходження в кишківник клітковини рекомендується споживати: чорницю, авокадо, груші, апельсини, банани, чорнослив, малину, полуницю.
Овочеві джерела клітковини: огірки зі шкіркою, селера, броколі, шпинат, помідори, морква, кукурудза, запечена картопля у шкірці, запечений буряк.
В раціон потрібно вводити бобові, які надзвичайно багаті на клітковину. Серед таких продуктів: квасоля запечена, чорна квасоля відварена, нут відварений, сочевиця. Якщо ви зранку любите їсти вівсянку, тоді це також відмінне джерело клітковини. У одній склянці вівсянки є 4 г клітковини. До речі, цільнозернові спагеті також мають аж 5,4 г на 1 склянку продукту.
В ґрунті розсади з'явилися мошки. Невеликі шкідники, які заподіють шкоду молодим рослинам. Потрібно терміново від…
Практика показує, що найкращі піджаки, які носять жінки, вони придбали в чоловічому відділі. Не будемо…
В сезоні весна-літо яскраві кольори не знайшли стільки відгуку, скільки пастельні та базові. Проте не…
Якщо ви ще не встигли скласти перелік бажаних речей для оновлення гардероба, тоді підказки від…
Взуття здатне доповнити образ, зробити скромний розкішним, повсякденний нарядним. В сезоні весна-літо 2025 відбулося багато…
При наявності базового гардероба легко мати бездоганний вигляд. Потрібно тільки знати, чим цей гардероб наповнити.…