Здоров'я

6 корисних продуктів, які не можна їсти занадто часто

Адепти здорового способу життя легко відмовляються від десерту на користь зайвої порції пісного м’яса або риби, вважаючи, що вони роблять правильний вибір. При цьому мало хто знає, що надлишок їжі, яку ми звикли вважати корисною, може бути шкідливішою для організму, ніж ті ж солодощі. Ррозповідаємо про поживні та збалансовані продукти, які не можна їсти надто часто.

КОПЧЕНИЙ ЛОСОСЬ

Хороша новина для любителів червоної риби – свіжий лосось треба їсти як можна частіше. А ось порції копченого лосося у раціоні краще обмежити. Справа в тому, що копчена риба містить у складі поліциклічні ароматичні вуглеводні – сильний канцероген, який може спричинити розвиток раку.

КОМБУЧА

Не секрет, що комбуча, або чайний гриб, дуже корисний напій з великою кількістю пробіотиків у складі. Однак не варто забувати, що він містить глюкуронову кислоту, надлишок якої може викликати сильну печію.

ТУНЕЦЬ

Тунець – це джерело заліза, цинку і магнію, до того ж він містить велику кількість білка. Але в цій рибі також є досить висока концентрація ртуті, тому її не варто їсти занадто часто. Ртутне отруєння може призвести до проблем із зором та м’язової слабкості.

КОКОСОВА ОЛІЯ

У кокосової олії є маса переваг і широка сфера застосування, проте її слід вживати з обережністю. Справа в тому, що кокосова олія – це насичені жири, в яких містяться тригліцериди, здатні знижувати рівень загального холестерину. Це спричиняє ряд психофізіологічних змін, небезпечних для здоров’я людини, включаючи брак вироблення деяких гормонів і авітаміноз.

ГОТОВИЙ СУП

На перший погляд, суп у банці або пакеті є непоганим варіантом обіду, коли не хочеться витрачати багато часу на готування та миття посуду. У ньому є достатня кількість овочів, він поживний і містить мало калорій. За всіх цих переваг готовий суп має один великий недолік: в ньому дуже багато солі. Чашка супу може містити 1500 мг натрію, тому що добова норма для дорослої людини становить близько 2000 мг.

М’ЯСО НА ГРИЛІ

Незважаючи на низьку калорійність і високий вміст білка, м’ясо на грилі у великій кількості здатне нашкодити організму. Коли ви готуєте м’ясо за високих температур, то у ньому створюються речовини під назвою гетероциклічні аміни. Високі температури, що використовуються при жарінні, грилі та барбекю, створюють величезну кількість небезпечних сполук, які можуть стати причиною розвитку ракових клітин. Запікання в духовці виробляє менше гідроциклічних амінів, а запікання, тушкування і варіння практично безпечні для людини.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Стилісти розповіли, як носити браслети в модних образах

Одна маленька деталь може про вас все розповісти. Чи цікавитесь ви модою, наскільки ви дотримуєтесь…

4 години тому

Три трендові спідниці на сезон весна-літо 2025

Спідниця заслуговує на особливий статус в гардеробі жінок. Це той вид одягу, який додає образу…

4 години тому

Як вибрати для саду правильний тип гортензії за розмірами куща

Про гортензії можна говорити довго. Вони розкішні, коли ростуть в правильних умовах, отримують всі необхідні…

4 години тому

П’ять секретів створення невибагливих квітників

Суть квітника полягає в тому, що він повинен бути невибагливим, малодоглядовим та з тривалим цвітінням.…

4 години тому

Німецькі експерти розповіли, чим може бути небезпечний «дубайський шоколад»

Поласувати шоколадом стало не просто приємно, а надзвичайно модно. Якщо ви не куштували відомий дубайський…

6 години тому

Як об’єднати в одному образі верх та низ різних кольорів

Стилістична гармонія образу залежить від правильності поєднання кольорів різних предметів гардероба. Верх яскравий, а низ…

7 години тому