Вчені зі Стенфорда проаналізували кров та інші біологічні зразки 108 осіб віком від 25 до 75 років, які добровольці регулярно здавали протягом кількох років.
“Хоча очевидно, що ви старієте протягом усього свого життя, є два періоди, коли ситуація дійсно змінюється”, – прокоментував результати генетик зі Стенфордського університету Майкл Снайдер.
Дослідження опубліковано журналом Nature Aging.
“У метаболізмі ліпідів відбуваються значні зміни, коли людям за 40, а в метаболізмі вуглеводів – коли за 60”, – зазначив експерт.
Дослідники виявили, що організм зазнає значних змін спочатку у віці 44 років, а потім коли нам виповнюється 60. Ці зміни можуть бути причиною помітного погіршення стану серцево-судинної системи та імунної функції.
Виявлені метаболічні зміни не призводять до того, що з віком ми спалюємо менше калорій — мова швидше про те, що організм починає розщеплювати їжу по-іншому. Поки точного розуміння, як саме ці перетворення впливають на здоров’я, вчені не мають, але вони можуть бути пов’язані в тому числі зі втратою м’язової маси.
Моркву сіємо до 15–20 квітня, буряк — з 15 квітня по 5–10 травня, залежно від…
Витягування розсади — не нова тема для дачників та городників. Щороку з нею стикається багато…
Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально…
Посієш моркву просто в землю — і виросте щось тонке, викручене, як старий шуруп. А…
Граблі — зручний інструмент, але разом з тим він може зробити суттєву проблему для городніх…
Аксесуари потрібні завжди. Саме вони роблять його візуально цікавим, вишуканим, іноді неординарним. Навіть базовий образ…