Здоров'я

Чому випрямлення зубів може зіпсувати риси обличчя і як цього уникнути: зворотній бік брекетів

Головне завдання брекетів – вирівняти зубний ряд та зробити його ідеальним. Ну, майже ідеальним. Але разом із змінами зубного ряду змінюється і естетика усього обличчя, і передбачити ці зміни вкрай складно.

Брекети та елайнери сьогодні не просто затребувані. Вони стали справжнім трендом та своєрідним символом турботи про красу та здоров’я, коли тобі за 30. Але мінусів, як завжди, не уникнути. Виявляється, брекети можуть навпаки зіпсувати зовнішність — якщо під час їхнього носіння не приділяти уваги додатковим методикам щодо зміни рис обличчя.

Стоматолого та ортопеди в стоматологічній сяері розповідають, що найчастіше після носіння брекетів можуть виникнути подібні проблеми:

  • Обличчя витягується, стає худішим і пласкішим, візуально старіє
  • Западають очі
  • З’являється друге підборіддя
  • Кут щелепи стає не таким вираженим

На те, яким буде результат після вирівнювання зубів, впливає безліч факторів: грамотність лікаря та техніка встановлення брекетів, рухливість кісток обличчя, стан постави.

Також важливу роль у цьому питанні відіграє те, чи приділяєш ти увагу стану своєї максилли — кістки верхньої щелепи, від якої залежить естетика обличчя і яку можна тренувати.

Чому брекети негативно впливають на зовнішність

При носінні брекетів навантаження від дуги, якою вони утримуються, рівномірно розподіляється по всіх зубах. Але потужніші і більші зуби починають відтягувати навантаження на себе. В результаті зубний ряд може почати звужуватися, а кістки обличчя зміщуватися, що призводить до вертикального витягування нижньої щелепи.

Як знизити ризики негативного впливу брекетів

Якщо ти плануєш поставити елайнери або брекети, важливо знайти грамотного ортодонта, який знайомий і зі специфікою гнатології і може займатися суглобами та прикусом. Гнатологія — відносно молода галузь стоматології, але робота з фахівцем такого профілю є особливо важливою при проблемах із прикусом.

Також важливо самостійно займатися висуванням максилли. Цьому питанню потрібно почати приділяти увагу ще до постановки брекетів чи елайнерів — і не кидати турботи про «кістку краси» ні під час носіння конструкцій, ні після їх зняття.

Як працювати з максиллою

Максилла – друга за величиною кістка черепа, яка визначає форму та риси обличчя. У правильному положенні вона висунута вгору і вперед: це сприяє чітким вилицям, широкій усмішці та пружності шкіри. Навпаки, максилла, що запала, призводить до заглиблень під очима і обвислості підборіддя.

Неправильний прикус та викривлення носової перегородки також можуть бути наслідком усунення цієї кістки. Обличчя набуває витягнутого вигляду і втрачає естетичну привабливість.

Щоб уникнути погіршення естетики обличчя під час носіння брекетів, важливо працювати з максиллою. Ось кілька ефективних методик, які можна практикувати у домашніх умовах.

  • Фейсбілдінг. Комплексний підхід до зміцнення м’язів обличчя та покращення якості шкіри.
  • Масаж обличчя. Покращує кровообіг, сприяє відновленню та оновленню клітин шкіри
  • Підйом та висування кісток обличчя. Ці рухи відновлюють правильне положення максилли
  • Вправи для постави та жувальних м’язів. Сприяють рівному положенню шиї та розслабленню жувального м’яза, що також забезпечує комплексний результат.

Робочі вправи для тренування максилли при носінні брекетів

Розслаблення серединного піднебінного шва

  • Відкрий рот і постав великий палець до піднебіння, краще це робити в рукавичках
  • Проведи пальцем по піднебінню, поки не виявиш серединний піднебінний шов, він добре відчквається. Він розташований у центрі та ближче до задньої частини гортані
  • Розмісти великий палець у центрі піднебіння, ближче до задньої частини, не зачіпаючи м’яку частину піднебіння.
  • Круговими рухами повільно переміщуй палець уперед до зубів, обережно розтягуючи та розслабляючи шов
  • Після кругових рухів плавно перемістіть палець від задньої частини піднебіння до передньої.
  • Процедура може бути болісною, що свідчить про напругу у шві. При сильному болю зупинися і спробуй наступного разу — або спробуй пересунути палець повільніше.
  • Розслаблення жувальних м’язів
  • Для початку знайдемо жувальні м’язи. Виконуй жувальні рухи і спостерігай перед дзеркалом за рухом, що виштовхує м’язи. Можна прямо помістити пальці в цю область і промацати м’яз – він твердий як кістка
  • Відкрий та закрий рот, щоб визначити виїмку між верхньою та нижньою щелепами. Це скронево-нижньощелепний суглоб, місце з’єднання щелепи
  • Помісти кісточки великих пальців у цю виїмку, стисни руки в кулаки вага голови на пальці і утримуй його близько хвилини, намагаючись розслабитися.
    Спочатку ця вправа може викликати дискомфорт, тому утримуй вагу, виходячи з власних відчуттів. Поступово збільшуй час навантаження. Для зручності можна розмістити лікті на столі та перенести вагу голови на пальці.
  • Похитуйте головою з боку в бік для більшого розслаблення.
    Обережно перенеси вагу голови на пальці і утримуй його близько хвилини, намагаючись розслабитися.

Спочатку ця вправа може викликати дискомфорт, тому утримуй вагу, виходячи з власних відчуттів. Поступово збільшуй час навантаження. Для зручності можна розмістити лікті на столі та перенести вагу голови на пальці. Похитуйте головою з боку в бік для більшого розслаблення.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

8 години тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

1 день тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

1 день тому

Дієтолог розповіла, чи правда, що сирі овочі корисніші

Хоча деякі корисні для організму поживні речовини можуть руйнуватися при нагріванні, як варені, так і…

2 дні тому

Як, не здаючи аналізи, виявити дефіцит йоду: тест у домашніх умовах

Йод відіграє важливу роль у синтезі гормонів щитовидної залози, а його дефіцит в організмі відразу…

3 дні тому

Що буде після повної відмови від кави: через день, тиждень, місяць

Заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Розбираємось з усіма стадіями відмови від улюбленого напою! Багато лікарів…

3 дні тому