Лайфстайл

7 ознак того, що вам потрібно більше рухатися

Малорухливий спосіб життя – одна з безлічі шкідливих звичок, які вкоренилися в житті сучасної людини. І незважаючи на те, що сидяча робота здається досить зручною, вона може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. А якщо додати до малорухливого способу життя переїдання, вживання алкогольних напоїв, куріння та недосипання, можна істотно скоротити роки життя. Про те, як зрозуміти, що ти недостатньо рухаєшся і що можна зробити у цій ситуації, розповідаємо у матеріалі.

Ти практично не займаєшся спортом

Регулярні фізичні навантаження – основа правильного способу життя та запорука відсутності проблем зі здоров’ям у літньому віці. Дорослим людям рекомендується протягом тижня приділяти кардіонавантаженням не менше 150 хвилин. Більше того, її поступово потрібно збільшувати до 300 хвилин на тиждень.

При цьому заняттям спортом потрібно присвячувати не менше чотирьох днів на тиждень. Інакше у кілька разів збільшується ймовірність ожиріння та розвитку серцево-судинних захворювань навіть у молодості.

У тебе порушився гормональний баланс

Перепади настрою, болючі місячні, низьке лібідо, різке збільшення ваги: ​​гормональний дисбаланс — серйозна проблема, з якою стикаються багато жінок. Однією з причин, що провокують її появу, вважається малорухливий спосіб життя та стрес.

Для того, щоб нормалізувати роботу гормонів та зберегти здоров’я, важливо включити у свою повсякденність фізичні навантаження. Це може бути як аеробіка чи біг, так і йога.

Ти постійно відчуваєш втому

Якщо ти намагаєшся стежити за харчуванням і спиш, скільки належить, але все одно протягом дня відчуваєш втому, можливо, справа в недостатній рухливості. Сидячий спосіб життя також призводить до того, що в організмі підвищується рівень холестерину та кров’яний тиск.

Щоб уникнути можливих проблем, намагайся протягом дня робити не менше ніж 10 000 кроків. При цьому важливо, щоб під час ходьби ти не відчувала незручностей. Вибирай комфортне взуття та одяг, що не стискує рух.

Ти часто відчуваєш тривогу

Дослідження, проведені групою вчених з Університету Тасманії, підтвердили взаємозв’язок між часом, проведеним сидячи, і станом пригніченості. У ході експерименту вони з’ясували, що респонденти, які проводили більше шести годин на день, сидячи, відчували тривогу і стрес сильніше, ніж ті, хто просидів на роботі не більше трьох годин. Особливо помітно погіршення психічного та емоційного стану було у жінок.

Звичайно, тривожність та депресія виникають не лише через малорухливий спосіб життя. Але якщо ти зіткнулася з подібними проблемами, почни більше рухатися та спробуй простежити динаміку.

У тебе з’явилися проблеми із травленням

Розлади випорожнень, болі внизу живота, тяжкість, нудота, здуття: всі ці неприємні симптоми можуть бути наслідком недостатньої активності. Залишати їх поза увагою не можна. Якщо ти маєш проблеми з травленням, обов’язково зверніться за допомогою до фахівця.

Щоб налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, важливо не лише частіше гуляти на свіжому повітрі, а й скоригувати свій раціон. Намагайся їсти більше продуктів рослинного походження. А також віддай перевагу випічці та іншим борошняним продуктам із твердих сортів пшениці.

У тебе з’явилася задишка

Сидячий спосіб життя призводить до появи поверхневого дихання, що поступово виснажує ресурси серця. Це з тим, що фізичної активності виникає симпатична навантаження нервової системи. Вона провокує збільшення концентрації гормонів стресу в організмі та маркерів запалення.

Часто причиною появи задишки стає зайва вага, цукровий діабет та захворювання дихальної системи. У будь-якому випадку, щоб позбутися задишки, потрібно налагодити роботу серцево-судинної системи. А також щодня знаходити час для піших прогулянок чи занять спортом.

У тебе часто болить спина та куприк

Малорухливий спосіб життя призводить до того, щоб з часом м’язи втрачають здатність скорочуватися і стають слабкими. Це призводить не тільки до погіршення постави, але і до болі у спині. Особливо часто з подібним стикаються люди, які проводять весь робочий день, сидячи за комп’ютером. Щоб упоратися із проблемою, потрібно привчити себе протягом робочого дня виділяти по 5-10 хвилин на розминку.

Але болі в спині можуть попереджати і про серйозніші проблеми. Наприклад, травми хребта, дегенеративний артрит або різні інфекції. У разі, якщо біль має постійний характер, потрібно звернутися до лікаря.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Останні новиники

Співачка Наталка Карпа розповіла про думки розлучитися з чоловіком

Українська співачка Наталка Карпа зізналася про складний період у стосунках з чоловіком-військовим Євгеном Тєрєховим. Подробиці…

34 хв. тому

Як приготувати закускове масло з рибною консервою

Таке масло дає можливість і бутерброди смачні зробити, і економно використовувати консерву. Хороший варіант для…

1 годину тому

Наталія Могилевська поділилася щасливими фото, як збирала молодшу доньку в садок на День вишиванки

Коли в соціальних мережах хвилею пройшла новина про появу дітей в родині Наталії Могилевської, до…

2 години тому

Торт з печивом «Савоярді» та лимонним кремом: без випікання

Оригінальний та дуже привабливий торт з печива савоярді. Його перевага в тому, що не треба…

2 години тому

Чому потрібно їсти шпинат: про користь зелені для здоров’я

Шпинат – це суперпродукт, він поєднує у собі безліч поживних речовин та містить велику кількість…

3 години тому

Яких два інгредієнти зроблять фрикадельки соковитими та смачними

Рецепти фрикадельок в основному відрізняються набором спецій, а не складом компонентів. Він залишається практично сталим.…

3 години тому