Після косовиці трави у більшості дачників виникає питання: куди її подіти. Одна справа, коли потрібна солома, але її застосовують на ділянці не так часто. Тому варто розібратися, куди подіти траву після косовиці.
Скошену траву можна сміливо закладати у компост, але існують особливості.
Фахівці рекомендують відправляти її в компостну яму відразу після косовиці. Також бажано виконувати косовиці у вологу або сиру погоду.
Вся справа в тому, що трава є «зеленою» групою і це добрий компост. Вона насичує компост азотом та іншими корисними компонентами у процесі дозрівання компосту. Якщо трава вже пересохла, її для компосту краще не використовувати.
Скошена трава може стати чудовим органічним підживленням. Головна перевага – це високий вміст азоту. Також у складі можна зустріти:
Зі скошеної трави можна приготувати рідке добриво. Найцікавіше, що розчин приваблює дощових хробаків, які виконають аерацію ґрунту.
Є два варіанти приготування:
Скошену траву необхідно дрібно подрібнити та залити водою. Важливо створювати повітряний прошарок не менше 15 сантиметрів. До суміші можна додати:
Також можна додати:
Все це потрібно ретельно перемішати та залишити «дозрівати» на сонці. Місткість необхідно закрити нещільною кришкою. Слід пам’ятати про повітряний прошарок, який необхідний. Місткість підбирається залежно від кількості скошеної трави.
Час дозрівання від 1 до 2 тижнів. Зрідка розчин слід перемішувати. У процесі дозрівання добриво піниться і темнітиме, цього лякатися не варто, оскільки йдеться про природний процес.
У процесі бродіння виникне неприємний аромат, який з кожним днем лише посилюватиметься. Тому рекомендується виставляти ємність у місце, де рідко перебувають постояльці.
Скошену траву можна сміливо використовувати для органічної та неорганічної мульчі. Але слід розуміти, якщо трава має невелику довжину, то від подібної процедури краще відмовитися. Доцільно покривати ґрунт шаром трав’яної мульчі 5-7 сантиметрів.
Цього буде достатньо для ґрунту та збереження вологості.
Також слід пам’ятати про те, що з часом шар мульчі підсихатиме і зменшуватиметься. І тут важливо періодично оновлювати її новими порціями. Видаляти трав’яну мульчу немає сенсу, її варто заорювати в грунт при осінньому перекопуванні.
Неочевидне застосування скошеної трави – це використання її як нейтралізатор різних запахів. Достатньо «підсипати» невелику кількість трави у вигрібну яму. Чекати на «вау»-ефекту приводу немає, але результат стане помітним.
Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…
Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…