Цвітіння тюльпанів – яскраве видовище. На жаль, швидкоплинне. Тюльпани з зів’ялим листям, виглядають сумно. Але під землею розвиток цибулини продовжується ще місяць. Вона дає життя цілому сімейству собі подібних – цибулині, що заміщає, і діткам. Переривати процес заздалегідь не можна. Адже це початок літа – хочеться яскравих фарб і ошатних доглянутих клумб! Розповідаємо, як бути.
Висаджування однорічників – не вихід. На їхній полив цибулини відреагують загниванням. Не приносите в жертву однорічникам сезонно квітучі, особливо рідкісні сорти тюльпанів. Декоративність клумби можна підвищити підручними засобами – розміщенням контейнерних рослин та малих садових форм, дизайном ділянки за допомогою опилок або деревної стружки. Ви, напевно, помічали яскраві різнокольорові покриття на клумбах міських парків та скверів. Червоні, сині, білі, жовті, помаранчеві – вони утворюють дивовижної красу килим. Деревна кора коштує недорого, екологічно чиста, легко забирається на зберігання і може використовуватися кілька сезонів. З таким покриттям навіть вазонні рослини не знадобляться.
То були естетичні заходи, а тепер переходимо до головного – як зберегти цибулини тюльпанів після цвітіння. Після закінчення цвітіння цибулини тюльпанів повинні завершити повний цикл розвитку. Продовжуйте поливати, але дуже помірно. На останньому поливі можна внести калієво-фосфорне підживлення (30 грамів на метр). Якщо листя пожовтіло, але ще не зів’яло, не зрізайте. Нагніть до землі – нехай весь процес завершиться природним шляхом під шаром декоративної кори.
Зазіичай тюльпани прибирають у другій половині червня. Але в кожному регоні може бути по-різному, отже як тільки побачите повне відмиранні наземної частини. Але краще зробіть тестове розкопування в 3-4 різних частинах клумби. Якщо луска цибулини стала жовтувато-бурою, процес дозрівання завершений, молода цибулинка сформована. На дорослих цибулинах можна навіть побачити коріння. Викопувати потрібно обережно – молода цибулинка може бути на відстані від центрального стебла. Якщо цибулина підгнила, її викидають, а краще спалюють: це розсадник бактерій і грибкових інфекцій. Здорові цибулини обробляють розчином марганцівки та ретельно просушують на відкритому повітрі, розклавши в один шар.
Підсушені цибулини викладають у сітчасті ящики та відправляють на зберігання у темне сухе приміщення. Протягом місяця містять при 23-25°. Потім температуру поступово знижують. Оптимальний температурний режим у серпні – 17-20°, у вересні – 15-17°. Складно розмножуються сорти у вересні зберігають при Т 25-27 °, у жовтні – 18-20 °. Наприкінці вересня-початку жовтня цибулини та дітки можна знову висадити на клумбу.
Герань стала однією з найкращих мешканок підвіконь. І не дивно. З кількістю сортів та розкішних…
Кожна ділянка має свої особливості стосовно освітленості. І це визначає, що на ній може рости.…
Помада — важливий атрибут краси для кожної жінки. Саме він дає можливість почувати себе привабливою,…
Корсети залишаються оригінальною та пікантною частиною образів. Так, їх носять не з сукнями як в…
У деяких салонах краси з'явилася нова модна послуга під привабливою назвою смарт-педикюр. Ми попросили майстра…
Оновлювати гардероб приємно та цікаво, але це повинно бути обґрунтовано. Якщо на емоціях купляти все…