Звичайно ж, такий підхід до фізичного навантаження постійно критикують: довгий час вважалося, що тренування у суботу та неділю та сидячий спосіб життя у будні лише збільшують кількість травм, при цьому всі плюси занять фітнесом нівелюються. Однак нещодавно з’ясувалося, що дводенні заняття спортом не такі марні, як здавалося.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує витрачати на помірну чи високу фізичну активність (наприклад, швидку ходьбу, танці, біг підтюпцем, їзду велосипедом, теніс, футбол) не менше 150 хвилин на тиждень. Вважається, що краще розподіляти ці дві з половиною години на чотири-п’ять днів, проте далеко не всі ми в будні готові виділяти навіть півгодини на те, що в результаті нас втомить, заважаючи займатися безліччю справ, з яких складається доросле життя.
Інша справа – «вихідні тренування»: вписати їх у свій графік набагато простіше. Якщо це твій випадок, то ми маємо гарні новини: дослідження, підсумки якого були опубліковані в 2023 році, показало, що переваги тренування у вихідні зовсім не такі нікчемні, як прийнято вважати.
Вчені вивчили дані про фізичну активність та стан серцево-судинної системи 89 573 осіб, які в рамках дослідження Британського біобанку носили наручні акселерометри: 42% піддослідних виявилися класичними воїнами вихідного дня, 24% займалися фітнесом протягом тижня частіше та рівномірніше, а 34 статус «неактивних» — вони взагалі не набирали належних 150 хвилин за сім днів.
«Аналіз показав, що тренування тільки у вихідні дні, як і рівномірніший режим активності, пов’язані з однаковим зниженням ризику серцевого нападу, серцевої недостатності, фібриляції передсердь та інсульту в порівнянні з неактивними людьми», — каже провідний дослідник, науковий співробітник Массачусетського технологічного інституту та електрофізіолог Массачусетської лікарні загального профілю Шаан Хуршид.
Це було не єдиним відкриттям: виявилося, що люди, які займаються лише на вихідних схильні до травм не більше ніж ті, хто проводять тренування в будні дні. Однак, на думку вчених, найбільше примітний інший факт: виявилося, що майже половина з нас — 42% — займаються спортом лише протягом вікенду. Так що якщо тренування лише у вихідні викликали в тебе почуття провини, то можеш видихати: по-перше, вони теж корисні, по-друге, це найпоширеніша система занять фітнесом.
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…